Ahoj Romane, předně ti děkuji za tvůj čas, který si pro nás udělal. Jsi majitel a provozovatel EDM Cafe. Můžeš říci našim čtenářům, jak tě tenhle typ podniku napadl?
Ahoj, děkuju za možnost rozhovoru. Prvně bych chtěl zmínit, že nejsem jediný majitel a provozovatel, ale jsme celkem tři: já (Roman), Pavel a Martin + naše manželky a přítelkyně (Verča, Kiki, Terka) 😊 Koncept EDM Cafe nám společně s kamarádem Pavlem rostl v hlavě už dlouhou dobu – několik let. Chtěli jsme otevřít kavárnu / bar a chtěli jsme aby byla něčím jedinečná. Jelikož se živým elektronickou hudbou, tak mě napadlo právě toto spojení. Všem se nám to zamlouvalo a přizvali jsme do party následně ještě Martina.

V čem přesně je váš podnik speciální a proč by ho měl navštívit vyznavače EDM hudby?
EDM Cafe je speciální v tom, že ho řídí a postavili naprostí blázni do elektronické hudby a to se v kavárně samozřejmě odráží. Ať přijdete do kavárny v 10 ráno nebo v 9 večer, poslechnete si u nás parádní hudbu (večer i live DJs), můžete si dát drink nebo dobrou kávu, zajít do našeho audio koutku, vyzkoušet si různá sluchátka a zahrát si na Sampleru, Synthu či iPadu. Můžete si také vytáhnout počítač a pracovat buď uvnitř nebo v lehátku na zahrádce. Je to zkrátka oáza pro lidi, kteří touto hudbou žijí.

Viděl jsem, že děláte i nějaké speciální akce. Můžeme se v budoucnu těšit například na nějaké workshopy?
To určitě plánujeme, ovšem primárně se chceme soustředit na klasické DJs akce a hraní. Workshopy bychom chtěli dělat příležitostně – například v sobotu 22.8. u nás bude mít hudební škola Musartedo svůj event, kde si budou moci absolventi jejich DJ kurzu zahrát a vyzkoušet si tak live hraní před posluchači. Postupujeme v kavárně po malých krůčcích a oťukáváme, co se líbí a co ne – workshopy máme zatím jen poznamená na papíře, ale reálně je ještě v dohledné době praktikovat neplánujeme.

Když jsem byl u vás na návštěvě, tak mě mile překvapilo, že to vede opravdu rodinným způsobem. Jaký si má vlastně návštěvník odnést zážitek?
Jsem rád, že to na tebe tak působilo 😊 Je to pravda, vedeme to tam v pohodové atmosféře, žádná škrobenost nebo prodej za každou cenu. Chtěli bychom aby se komukoliv kdo k nám přijde EDM Cafe atmosféra tak zalíbila, že ho to bude táhnout zpátky. My – jako obsluha / majitelé / provozovatelé se tam cítíme moc fajn a baví nás tam být – je pak tak nějak samo sebou, že se to přenese i na naše zákazníky.

Nebáli jste se reakce lidí, že budou podnik porovnávat s jiným typem kaváren?
Popravdě ani ne. EDM Cafe koncept mi přijde natolik ojedinělý, že ho nelze s příliš jinými podniky v ČR srovnávat. Máme sice v názvu Cafe, ale ne proto, že bychom se chtěli nasoukat mezi pražské kavárny. Bereme to spíše jako tvorbu vlastního brandu. Je mi jasné, že když tento název člověk uslyší poprvé – jasně to v něm evokuje kavárnu. Ovšem jakmile nás jednou navštíví nebo se podívá na naše sociální sítě, musí mu být hned jasné, že jde o něco trochu jiného.

Co na hudbu říkají lidé, kteří přijdou z ulice. Už jste se setkali s reakcemi, že by chtěli hudební podkres vyměnit? Nebo naopak říkají „dej to víc nahlas“ 😊
V kavárně máme jen málo pravidel, ale dvě z nich jsou – hudbu nepřepínáme nebo netlumíme / nezesilujeme na požádání a také nejsme Jukebox. Stalo se nám samozřejmě už párkrát, že přišli z ulice zákazníci, kterým se hudba nelíbila, tak se usadili venku, kde je hudba slyšet méně a byli spokojení. Hlasitost vždy určujeme my a to i DJům, kteří by to samozřejmě rádi občas vypeckovali co to dá. Musíme ale brát ohled jak na naše sousedy z vnitrobloku, tak na zákazníky, kteří si přišli povídat.

Jakou máte nabídku na baru? Děláte i klubové drinky a koktejly?
To je samozřejmost! I když máme v názvu Cafe, jeden z našich nejprodávanější artiklů jsou míchané drinky (toto léto zejména gin + tonic a aperol). Aktuálně rozšiřujeme menu o nové nápoje a ve stále nabídce máme i maxi drinky, vodní dýmky, pivo, cidery a další.

Co s podnikem plánujete do budoucna?
Chtěli bychom aby se o nás dozvědělo co nejvíce ČR / SK fanoušků EDM, proto plánujeme postupné rozšiřování našeho působení i mimo Prahu (např toto léto jsme měli stánek na Manene Campu s míchanými drinky). Věřím, že nejen pražským fanoušků elektronické hudby se u nás bude líbit. Jelikož se v Praze pořádá celoročně množství různých akcí, chceme aby se o našem podniku vědělo jako o tom pravém ořechovém na pre-party či večerní drinky.

Jak se to u vás s otevírací dobou?
Máme otevřeno úterý – sobota, 10-22h. Ve 22h nezavítáme striktně, občas se zavíračka protáhne do 23h nebo ještě déle, když se večer rozjede 😊

Víme, že jsi i součástí projektu Nene, který tvoříš společně s Manenem. Plánujete nějaké eventy i tady u vás?
Ano, plánujeme. Už jsme u nás dokonce jeden Nene event měli, který se podařil, takže bych to rád zopakoval i do budoucna, případně bychom chtěli vytvořit i nějakou pravidelnou Nene session.

Dá se podnik zarezervovat pro nějaké společenské akce?
Určitě ano. Pro rezervace můžete psát email na tereza@edmcafe.cz, nebo nám napište do zpráv na Instagramu či FB.

Kolik je kolem toho práce? Jsi denně v podniku nebo máš čas si udělat i dovolenou?
Jelikož se nás o podnik stará dohromady 6, tak se práce příjemně rozdělí a nikoho z nás to nepoloží. Než jsme EDM Cafe otevřeli jsem ani zdaleka neočekával co vše bude nutné zařizovat / obstarávat, proto si neumím představit, že bych se o kavárnu staral sám nebo bychom na to byli jenom dva – a to zejména kdy máme všichni EDM Cafe jako boční projekt, ne jako hlavní zdroj příjmů. Každý má tedy normální práci (nebo mimčo) a o svém volném čase pracujeme v kavárně. Já osobně mám směn nejméně, proto se za barem ukážu 1-2 týdně. Rád si ale samozřejmě i mimo směnu sem zajdu sednout, dát si dýmku a nebo i popít, co si budeme.. 😊

Díky moc za tvůj čas a budeme se těšit
Ještě jednou děkuju, jsem rád, že jsi mi poskytl možnost mít v Housemagazine.cz rozhovor.