Ahoj kluci, předně vám chci poděkovat, že jste si našli čas ve svém programu na tenhle rozhovor. Kolik je vám let a jak dlouho hrajete?
MIO: Ahoj, vůbec není za co, my děkujeme za zájem o rozhovor 🙂 O mém věku se asi raději bavit nebudeme pojďme na další otázku 😀 Já konkrétně hraji už 16 let, takže už možná patřím mezi legendy této scény. Společné sety s bráchou dáváme cca už 3 roky, ale od roku 2019 jedeme oficiálně jako duo MIO X JUNIOR.

JUNIOR: Já také zdravím a také děkuji za tento rozhovor, já jsem celkem ještě mladé pívo, ale díky bráchovi a velké podpory ze strany kolegů, kamarádů a Retro Music Hall mám pár velkých akcí už za sebou. Je mi 17 let a hraji už 5 let.

Čí byl nápad, že budete hrát spolu?
MIO: No abych pravdu řekl, tak to byl takový společný impuls, možná bych si dovolil říct, že to bylo více z mé strany. Jde o to, že po tolika letech hraní na mě přicházela ponorka, už mě hraní tolik nenaplňovalo a já se potřeboval trochu zmátořit, jedna ze záchran, bylo spojení s bráchou. Viděl jsem v tom společné cestování, společné makání na muzice, více mladé energie v setu a celkově jsem vsázel na to, že mě to probere, přeci jenom ve dvou se to lépe táhne 🙂 A ono se tak stalo, myslím, že i fanoušci to více ocenili. Nebudu lhát, toho spojení jsem se dost bál, protože jsem nechtěl zahodit mé DJ jméno, na kterém jsem pracoval 16 let, ale také jsem nechtěl nějak omezit bráchy možnosti a celkově mu nějak uškodit v jeho super rozjeté kariéře.

JUNIOR: Díky bráchovi jsem začal hrát, pozoroval jsem jeho akce a hraní už od malička, strašně jsem se v tom viděl, proto jsem chtěl dělat to co on. Když už jsem se do toho dostal a měl jsem možnost se rozvíjet, tak se několikrát stalo, že jsem si společně s brachou zahráli a sami jsme přišli na to, že bez jakýchkoliv příprav dokážeme odehrát super set, prostě si dost rozumíme, něco jako dvojčata, vlastně nemusíme ani mluvit, ale víme. Jde to těžce vysvětlit 🙂 Takže když za mnou brácha přišel s nápadem, že bychom se mohli spojit a hrát jako duo MIO X JUNIOR, neváhal jsem ani chvíli.

Jak byste charakterizovali styl toho co hrajete?
MIO: No, tohle je celkem těžká otázka. Já kdysi dávno v době ledové hrával dost RnB, Hip Hop, Funky atd atd.. A to ve mě z části zůstalo do dnes, proto si myslím, že naše edity i sety mají dost prvků z těchto žánrů. Snažíme se naše vystoupení mít různorodé, nápaditě, originální a hlavně energické. Jsme tu pro naše posluchače a fanoušky, proto si dovolím říct, že hrajeme převážně pro lidi 🙂

JUNIOR: Jak už psal bratr, hrajeme hlavně pro lidi, ale tak aby to bavilo i nás. Když jsem začínal s hraním, tak jsem dělal dost „mash upy“, brácha si toho všiml a přidal ruku k dílu a teď si myslím, že to má konečně tu kvalitu, ke které jsme směřovali odjakživa. Jak psal brácha, vsázíme na různorodost, originalitu, tak snad se nám to aspoň trochu daří.

Přišla na vás někdy vztahová krize?
MIO: Ano přišla a ne jen jedna 😀 Ale furt jsme rodina a i když je to někdy fakt těžké, tak se držíme a zvládáme to. Už aby bráchy puberta odešla o dům dál 😀 Ale se mnou to asi taky není těžké, jsem už stará škola.

JUNIOR: V každém vztahu je občas nějaká krize. Důležité je jí zvládnout a poprat se s ní. Zatím se nám to vždy povedlo.

Aktuálně jste rezidentni pražského klubu Retro Music Hall. proč právě tam?
MIO: Protože je to klub s historií, se srdcem a dobrou partou návštěvníků i kolegů. A 100% klub s nejlepší atmosférou v ČR 🙂 Retro Music Hall zvedlo už několik DJ jmen na vrchol, pomohlo spousty DJs dostat se do povědomí posluchačů i milovníků taneční scény a já patřím mezi ně. Za mě je to furt tak, že RETRO MUSIC HALL = KVALITA. Takže děkuji Retru 🙂

JUNIOR: Zcela souhlasím s bráchou.. Mojí maličkosti si všimlo Retro už ve 13 letech, dostal jsem šanci, díky které mohu hrát dnes už po celé republice i v zahraničí.

Loni jste odehráli bezpočet akcí, která byla podle vás ta nejlepší?
MIO: Ano bylo jich fakt moc, ale ta nejlepší byla za mě v Ostravě. Vystoupení na obrovském festivalu BEATS FOR LOVE! To byl zážitek na celý život.

JUNIOR: Nedá se asi říct, která byla nejlepší, protože každá akce je něčím ojedinělá. I tam, kde jsem to nečekal, mě návštěvníci mile překvapili. Samozřejmě akce v zahraničí byly pro mě obrovský zážitek.

Před námi je rok 2020. Jaké jsou vaše plány pro letošek?
MIO: My moc neplánujeme, žijeme přítomností, samozřejmě se budeme snažit být lepší a lepší, mít ještě více kvalitních vystoupení na kvalitních akcích a hlavně se budeme snažit více cestovat do zahraničí.

JUNIOR: Zatím úplně přesně nevíme, co se bude dít. Náš hlavní cíl je ale začít více cestovat do zahraničí, pár nabídek už máme, tak uvidíme jak to dopadne.

Jste DJové, kteří hrají po celé republice. Co je vůbec na téhle profesi nejtěžší?
MIO: Za mě jako za řidiče na 100% to cestování.. Krom toho, že je to opravdu náročné, tak je to dost nebezpečné, málokdy jezdím sám, takže mám vetšinou na triku ještě další životy, které musím bezpečně dopravit tam i zpět. Další co je celkem očistec je domluva s neprofesionály, kterých tu je bohužel ještě dostatek.

JUNIOR: Je to určitě únava. Možná některým lidem nezdá, ale je to občas hodně vyčerpávající. Zvlášť, když máme více hraní po sobě v jeden víkend. Ale to k tomu prostě patří, každý koníček nebo zaměstnání má své pro i proti.

Plánujete nějakou společnou produkci?
MIO: Rádi bychom, ale já toho času opravdu moc nemám, takže spíše do toho tlačím bráchu, s tím že budu samozřejmě ochotný kdykoliv pomoct.

JUNIOR: Ano ano, ale zatím nemůžeme slibovat.

Jak vnímáte aktuální stav české taneční scény?
MIO: Tím, že už jsem na scéně celkem dlouho, tak jsem zažil už x generací, myslím si, že ta aktuální scéna není špatná, jen mě mrzí, že lidi v dnešní době se už neumí tolik bavit jako kdysi. Můj názor je ten, že to asi trochu kazí sociální sítě a také není tak silná generace mladých pařmenů. Zažil jsem období silných generací, slabých a tu dnešní bych popsal jako zlatý střed, buďme rádi za to. A když se vrátím k tomu, že se lidi už moc nebaví, tak jsem to myslel tak, že festivaly i kluby se dost snaží, což kdysi tolik nemuseli. Dnes už chybí jen to, aby každý klub měl svého baviče, který bude bavit každého návštěvníka zvlášť, když už si ten dotyčný zaplatil vstup. Jenže o tom by to nemělo být, návštěvníci by se měli bavit sami od sebe, bez přemlouvání, vždyť tak to přeci kdysi bylo normální. Dnes je to o koukání do telefonu, pozorování ostatních lidí, nejlépe se jim smát, protože se baví víc než oni atd atd.. Tohle jediné mě mrzí. Ale samozřejmě tu máme ještě dostatek těch lidí, co se rádi baví a ti nám tu scénu drží stále nad vodou. Díky za ně.

JUNIOR: Jsem za jedno s bráchou 🙂

Jaký je vás kariérní milník? Kde si můžete říci „teď to můžu zabalit“?
MIO: Dokud rozum a zdraví dovolí 🙂 Samozřejmě bych chtěl naší společnou prací pomoci bráchovi vystoupit na některém světovém festivalu.. Vidět ho na té velké stage, jak si to dává jak pán a já bych si v klidu mohl říct, dokázal jsem to, dostal jsem se sem a měl jsem po boku i svou rodinu. Co je víc?

JUNIOR: To asi nejde takhle jednoduše říct. Určitě toho chceme hodně dokázat a nechceme to vzdát dokud máme sílu. Chceme toho hodně procestovat, chceme aby nás lidé znali takový jací jsme a aby si užívali naše vystoupení, zábavu i hudbu s námi. Teprve pak můžeme s klidným srdcem říci, “že to můžeme zabalit”.

Kdybyste byli zvíře, které by to bylo?
MIO: Já už jsem zvíře 😀 Jinak asi holub 😀 Abych se mohl vysr… na všechny co si to zaslouží 😀 😀 Brácha bude nejspíš lenochod..

JUNIOR: Nejspíš lev. Jsem rváč a bojovník a jen tak nevzdávám. Když si něco usmyslím, tak si za tím jdu. Občas jsem i rád samotář, takže lev mě asi vystihuje nejvíce.

Tři věci, které byste si vzali na opuštěný ostrov.
MIO: Nooo, Nůž, sirky, a prášky na spaní, kdyby to nevycházelo podle představ 😀

JUNIOR: Vzal bych si určitě nůž, ten bude potřeba na hodně věcí. Dále mého oblíbeného plyšáka a žabky 😀

https://instagram.com/djmiocz
https://instagram.com/patrickjuniordj
www.mioxjunior.cz
www.ceskozije.com