Zdravíme nFix & Candice, jak aktuálně vyplňujete volný čas?
Tím, že volného času teď bylo a je dostatek, tak jsem se vrhla na studium a dodělávám si teď tzv. malý doktorát, takže já mám o zábavu postaráno  Jíří si k tomu dodělává nějaké certifikáty z angličtiny a tak jsme i v tom špatném našli čas na něco dobrého 

Plánujete v nejbližší době nějakou produkci?
Upřímně, dost dlouho nám trvalo, než jsme se odhodlali dělat novou hudbu. Člověk neměl ten správný impuls, párty nebyly, nebylo to pro koho hrát a kde to zkoušet a prezentovat.. ale teď s blížícím se létem a vidinou hraní jsme se do toho už vrhli a makáme teď na nových věcech nejenom v našem obvyklém stylu Bigroom / Psytrance, ale také tech house a future house pro náš nový projekt XO.

V létě je naplánovaný Wektor festival, kde budete vystupovat, těšíte se?
Jasně, že se těšíme! Po tak dlouhé pauze to bude obrovská euforie. Taky nás těší, že to bude u nás na Moravě, v Ostravě a ukážeme všem (společně i s tebou  ), že nejlepší party nemusí být jen v Praze 😀

Akce proběhne v Ostravě v areálu Dolních Vítkovic. Jak se vám líbí tenhle prostor?

Noo, upřímně nejsem nikdy se mi ten prostor tak úplně nelíbil. Přijde mi až trochu chladný a depresivní a my více preferujeme moderní a čistý design. Ale je to jen můj subjektivní názor, tisíce lidí tam jezdí rádi na festivaly, kouzlo je v tom, jak je to jiné, industriální a já jsem jen ráda, že máme takové prostory i u nás 

Na lineupu je i váš kamarád Quintino se kterým, jste produkovali velmi úspěšný singl Zoo Adventure. Jak jste se ke spolupráci dostali a jak to probíhalo?
Tady bych čtenáře odkázal na náš předchozí rozhovor z minulého roku, kde jsme to rozebrali více do podrobná – https://housemagazine.cz/rozhovor-s-nfix-candice-co-o-nich-mozna-jeste-nevite/

Plánujete nějaký další release v nejbližších dnech?
Plány samozřejmě máme, rozdělané projekty taky ale jestli je vydáme v nejbližších dnes záleží spíš na aktuální situaci s eventy u nás i ve světě. Naši hlavní produkci tvoří psytrance a bigroom a když to člověk nemůžeme prezentovat a hrát live tak ten track prostě zapadne mezi ostatní. Člověk si to doma jen tak nepustí, jako klasický mainstream, nebo pop a neskáče u toho jako na akcích  I my osobně doma více posloucháme věci právě do stylu tech house, nebo minimal. Pro představu třeba sety od Borise Brejchy. I to byl pro nás impulz začít produkovat pod novým jménem XO hudbu v tomto pomalejším stylu, kterou může člověk poslouchat kdekoliv.

Kam si myslíte, že se bude ubírat mainstream elektronické taneční hudby po rozvolnění? Změní se něco?
Těžko říct, měli jsme o tom diskuzi s více DJs a producenty na Club house a shodli jsme se zatím na tom, že akce asi pojedou (alespoň v Česku) ve stylu, kde to skončilo. V česku přece jenom stále převládá Bigroom, tak jako třeba v rakousku Hardstyle. Teď záleží, jak moc se změní základna návštěvníků za ten rok. Dost lidí změnilo priority, založilo rodiny, mají děti … další poslouchají jiný styl, ostatně jako my, sám jsem na to zvědav.

Je nějaká akce, která je pro vás vysněná? Kde byste si chtěli zahrát?
Vysněná akce? Co se týče Česka tak aktuálně asi žádná není, nebo se v nejbližších dnech neplánuje. Ale celosvětově, tak určitě Tomorrowland, EDC, UMF, taková ta klasika a vysněná akce každého bigroom DJe.

Co myslíte, že je v současné době nejdůležitější pro to, aby DJ uspěl?
Myslím si, že náš český rybníček je malý a je nás tady dost. Uspět není jednoduché, ale ještě těžší je udržet se na nějakém pomyslném žebříčku. Člověk, i když má talent musí mít dobrý marketing a něčím vynikat – nejlépe produkcí a vyčnívat z davu. Bez dobré propagace a „omáčky“ okolo to ale nejde.

Chcete vzkázat něco našim čtenářům?
Určitě, už se nemůžeme dočkat až Vás zase všechny týden, co týden budeme potkávat na akcích, mluvit s Vámi, nebo mít možnost se s Vámi vyfotit. To je to, co nám poslední dobu nevíce chybí. Nejsou to peníze, ale ta skvělá nálada a energie z lidí, která je nenahraditelná.