1933366_699199326883893_3275593513353189308_o

Možná jste zaznamenali, že v Ostravě proběhne během měsíce června velká akce, která slibuje jména jako Sander van Doorn či Juicy M. Příliš jsme toho o akci nevěděli a tak jsme se rozhodli oslovit organizátory a vyzpovídat je. Čtěte zajímavý rozhovor!

1)   Ahoj Davide. Můžeš se nám v první řadě trochu představit?

Můj profesní život je spojený s rádiem, DJingem a produkcí. Měl jsem to štěstí, že hned po revoluci jsem byl u rozjezdů rádií Ekol S, později Attack, Star radio Morava, později Morava, Kiss, Helax, v rádiích jsem byl celý život. Stejně tak produkce akcí. Založil jsem např taneční akce Kissmania, legendární seriál akcí Miss mokré tričko v ranných devadesátkách, pak festival Colours of Ostrava, na to jsou krásné vzpomínky. S postupem let jsem vybudoval produkční firmu s poměrně širokým spektrem služeb, které nabízíme organizátorům akcí. Největším benefitem je, že mne živí to, co mne baví a baví to i ostatní. Produkce akcí od devadesátých let do současnosti prošla ohromným vývojem a stále je to dynamické, ale ten základ se nemění. Dnes je pro producenty doba spíše těžší, protože v době facebooku, youtube, jedniček a nul je každý dýdžejem a každý se může ihned podívat na svou oblíbenou hvězdu a její hit, který vyšel třeba před hodinou. Já však stále věřím na setkávání lidí face to face, podání rukou. Živá akce, ať už je to party v poslední hospodě, na ulici a nebo velká akce vytvoří atmosféru, kterou vám internet nemůže zprostředkovat.

2)     Jak už jsem zmínil, jsi organizátor premiérového ročníku open air akce THE NIGHT v Ostravě. Můžeš nám akci trochu přiblížit?

Nazvěme to projektem či konceptem, nepoužíváme slovo festival. Je to trochu vymodlené dítě, protože na jeho vznik jsem čekal 15 let. Festival Colours of Ostrava šel programově jinam, pak přišlo období krize a já čekal, kdy přijde doba na to, přivézt i do Ostravy zvučnější jména z oblasti, kterou mám rád. Myslím, že ten čas nastal a máme tu akci se kterou si chceme vyhrát. Baví nás to. Od počátku plánování se u toho bavíme a přemýšlíme. Jen vytvoření loga trvalo přes měsíc a měli jsme stovky návrhů. Pečlivě jsme studovali cílovou skupinu návštěvníků a jim chceme akci co nejvíce přizpůsobit. Domnívám se, že naší akcí oslovíme dvě velké skupiny lidí. Ostraváky, kteří už místo akce, Vítkovickou Dolní oblast znají a byli na velkých akcích jako např Beats 4 Love nebo Colours. Pro ně už Vítkovice možná ztratily punc originality a industriální romantiky a právě tyto návštěvníky chceme ohromit pojetím scény, použitým sound systémem i rozsahem LED projekcí a efektů.

Druhou skupinou návštěvníků by mohli být lidé z větší dálky, z Čech, Polska a očekáváme také množství Slováků. Pro ně bude kromě samotné show bezesporu zážitek z prostředí. To, co máme ve Vítkovicích, a speciálně pod Vysokou pecí a Bolt tower, to nemá nikdo. Znovu a stále se setkávám s cizinci, kteří jsou překvapeni rozsahem a unikátností tohoto místa. A spojení s akcí THE NIGHT bude jedinečné.

Přinášíme také několik novinek, kterými jsem se inspiroval v zahraničí. Je to vytvoření tří zón v rámci prostoru akce. Přijde mi to fér vůči návštěvníkům, kteří si chtějí připlatit a nechtějí se mačkat. Zóna 1 je u nás jakési VIP. Já to slovo VIP nemám vůbec rád, je zprofanované a je pro pozéry. Nicméně naše zóna 1 bude atraktivní po všech směrech. V zóně 1 totiž budete pod největší mobilní krytou střechou ve střední Evropě. Pokud bude hezky, budete pod širým nebem, pokud by ale mělo sprchnout, střechu zatáhneme a celou zónu 1 hezky přikryjeme. Středem zóny bude probíhat velké molo na kterém bude probíhat doprovodný program a předpokládáme, že na toto molo vyběhnou i DJs pozdravit se s diváky, takže majitelé vstupenky do zóny 1 budou sakra blízko svým hvězdám!

Další novinkou bude pojetí celé scény. Budeme totiž hrát, svítit a pařit na 2 strany, celý areál bude tvořit písmeno L, přičemž scéna bude v rohu. Odkudkoliv z areálu uvidíte totiž stále na scénu ať už přímo a nebo přes obří LED projekci.

No a pak si chceme vyhrát s motivem akce a chceme to udělat hodně zlaté, hodně blýskavé, zkrátka hodně glamour. K tomu nám dopomohou krásné modelky, speciální show i artisté, ale teď nemohu prozradit vše.

3)     Festivaly a jiné akce se u nás rozrustají rok co rok. Setkáváme se ale ve většině případě s neúspěchem právě těchto akcí. Loni to byl v Ostravě například Trinity Festival. Dle mého názoru nabízel vše, co si náročný fanoušek taneční hudby může přát, přesto to úspěšná akce nebyla. Jak se na to díváš ty? Jaký důvod vidíš v neúspěších těchto akcí?

Nerad hodnotím jiné. Jak jsem již zmínil, práce producenta je velmi těžká a riziková. Otázkou je, kdo za těmito akcemi stojí, zda jsou to promotéři se zkušenostmi a finančním zázemím a nebo jen dobrodruzi, kteří si pletou obrat se ziskem. Mnoho povolaných, ale málo vyvolených.

4)     Line-up nám určitě slibuje skvělou párty. Co v tvém připadě rozhodovalo při výběru těchto jmén?

Nejvíce diskusí se točí kolem line-upu. Řekněme si na rovinu, že v této branži musíte mít prachy, koule a zkušenosti. Samotné peníze jsou vám k ničemu, protože k získání super hvězdy světové extraligy to nestačí. Musíte argumentovat, přemlouvat, mnohdy rozhodují zdánlivé maličkosti a náhody. Použil jsem kombinaci všeho a tvrdím, že pro rok 2016 je to maximum možného. Zároveň musím, říct, že jsem si také dlouho pohrával s myšlenkou udělat dokonce jen one star show. Není mým cílem dělat ani festival ani akci rozsahu např Magneticu. Stačí jedna noc, THE NIGHT.

Když to vezmu odzadu, tak Juicy M byla lehká volba. Jednak je to DJane roku! To je něco. Je krásná, chlapi jsou z ní hotoví. Holka jde sakra nahoru a nebylo jí lehké získat. Ale máme ji a má perfektní table time, protože hraje zatraceně rychle.

DJ Antoine je moje stará srdcová záležitost, na Helaxu se stal interpretem destiletí a jeho hity jsou neskutečně chytlavé a lidi je znají. Do Ostravy jsem ho přivezl už 2x, ale vždy to byla klubová záležitost. Když jsem ho viděl naposled, ukazoval mi akci od nich ze Švýcarska, kde vystupoval před 20.000 lidmi a já jsem mu slíbil, že tohle si zopakuje i v Ostravě. On má Ostravu rád, navíc má vztah k Česku. Taky na něj hodní slyší Poláci. No a taky, on je pro mě typický představitel návštěvníka akce THE NIGHT. Je neskutečný manekýn a model, krásný chlap ze kterého jsou holky hotové, perfektně vystajlovaný, všude samé doplňky, šperky, drahá auta. Má styl, umí kolem sebe udělat marketing a my chceme takové lidi. Nechceme lidi, kteří nadávají na drahé vstupné (což ale stejně není, vzhledem k k programu a rozsahu show a použité techniky)

A hlavní hvězda? Budu upřímný, měli jsme na dosah ještě lepší jméno, vypadalo to fantasticky, ale nakonec řekli, Dave, udělej skvělou party, to Venue Vítkovice nás hodně zajímá, přiletíme se podívat a možná za rok …. J Takže pak to bylo jasné. Chtěl jsem zůstat v Holandsku, protože pro mě je to dance velmoc. Na Tiesta jsem neměl, AVB byl v Ostravě před rokem a tak je to SANDER VAN DOORN. Výborně komunikuje, je to skvělý showman a o to jde. Zážitek z live vystoupení je vždy jiný. Pokud předvede to, co jsem viděl já, tak mohu slíbit, že rozbije Ostravu!

5)     Vypadá to, že konec léta bude pro Ostravu a okolí opravdu velký. Týden před THE NIGHT se koná velký frýdeckomístcký open air Summer Open Night a naopak týden po THE NIGHT začíná největší festival ve střední Evropě Beats For Love. Proč by návštěvníci měli přijít zrovna na THE NIGHT?

Ano, a to hovoříš jen o tanečních akcích. Já už vím i o dalších akcích, které letos v červnu v Ostravě budou a musím říct, že z Ostravy se konečně po Praze stala metropole zábavy a kultury. Bude to hodně velké. Mně mrzí, že datum naší akce THE NIGHT vyšlo týden před B4L. Nebyl to záměr, ale shoda náhod a podmínek, které jsme museli splnit. Vnímám určitou nevraživost ze strany promotéra B4L a příznivců této akce, nicméně mohu všechny ujistit, že výběr data konání akce THE NIGHT nebyl hnán záměrem přiživit se na B4L. Navíc jdeme hodně jiným směrem a cílíme na lidi, kteří mají peníze a za ně chtějí něco vidět a něco zažít, snažíme se udělat nablýskanou akci. Takže mládež pod 18, které je jedno jaký DJ je vlastně za pultem a přijdou se jen opít z plastových kelímků a nebo z vlastního alkoholu před vstupem, to není naše cílovka.

6)     Na Facebooku jsem se dočetl, že se dočkáme ještě jednoho jména světového formátu. Můžeš našim čtenářům trochu napovědět, kdo by to mohl být? Kdy se jméno dozvíme?

Smlouva mi zakazuje to jméno zveřejnit do února. A jak se praví v jedné kultovní hře: my nesmíme ani naznačovat 🙂

7)     Vystoupí na této akci také tuzemští DJs? Můžeš už zmínit nějaké jméno?

Mohu, není to tajné, jeden z nich je BON FINIX, skvělý kluk, výtečný DJ a také booking manager naší akce. Spolupráce s ním je fajn. Bon je ale z Prahy. No a my chceme dát taky příležitost i mladým klukům z Ostravy. Zatím je rvačka o to kdo to bude.

8)     Co si myslíš o české DJ scéně? Vidíš kolem sebe nějaké talenty?

Dovolil bych si k těm DJům přiřadit i rádiové DJe což jsou i moderátoři soukromých rádií, protože to je také můj obor. Zatímco mám pocit, že devadesátky přinesly celou řadu osobností a hvězd, tak po r 2000 vidím stagnaci a jsem přesvědčen, že za to může internet, mobily, facebook a pomocné DJ SW typu traktor apod. Ti, kteří touží po kariéře DJe, slávě a penězích se musí smířit s neúspěchem, pokud nejsou osobnosti a nenarodili se s tím. Můžete se naučit míchat na traktoru, dokonce můžete vystudovat několik vysokých škol, ale pokud vám není shůry dáno, tak bohužel. S kolegy jsme objeli snad všechny diskotéky a kluby na Moravě, Slovensku a jižním Polsku a viděli v akci mnoho mladých kluků. Někteří předváděli skvělé míchací výkony, ale málokdo dnes komunikuje s lidmi pomocí mikrofonu a dělá show. Všimněte si, že se to ale opět začíná vracet a DJ se super hlasovým projevem a charisma bude DJ hvězda příštích let.

9) Nyní ti dávám ti prostor vzkázat cokoli našim čtenářům …

THE NIGHT bude velká show! Jsou miliony hvězd, ale jen jedna noc.

10) Davide děkuji ti za rozhovor a přeju hodně štěstí. Já se určitě budu těšit!