event

Taneční event s názvem Beatdown vznikl v roce 2015 a může se těšit stále se zvyšující popularitě. Má za sebou již tři edice ve vyprodaném Hobé Music Hall a několik club tour po menších klubech. Rozhodl jsem se vyzpovídat jeho dva zakladatele – Radima Tyce a Dušana Kocourka.Dozvíte se, jak akce vznikala a samozřejmě také to, co pánové plánují do budoucna.

 1) Co vás zavedlo k tomu založit projekt BeatDown?
Co se týče hudební produkce, tak jsme chtěli ukázat to, že člověk nemusí mít obrovský jména a přesto může naplnit klub po strop. Tenhle tah se nám vyplatil a jsme neskutečně rádi, že díky tomu máme kolem sebe super partu a bavíme lidi.

2) Pořádali jste předtím nějaké jiné akce? Měli jste s tím už zkušenosti?
Ano, pořádali jsme ještě před založením BeatDownu pár akcí. A byly také úspěšné. Takže zkušenosti máme.

3) Kolik akcí máte zatím za sebou?
Akce jsme zatím pořádali tři.

4) Jaké akce plánujete na příští rok 2016?
Hned na leden máme naplánovaný čtvrtý díl BeatDownu, na který jsme pozvali zahraničního DJe. Jinak samozřejmě plánujeme i další akce v průběhu roku.

5) Čeho byste chtěli s BeatDownem do budoucna dosáhnout?
Určitě bychom chtěli udělat do budoucna nějaký OPEN AIR. To je takový náš cíl.

6) Jak se díváte na aktuální taneční scénu?
Aktuální taneční scéna zažívá teď snad největší rozmach, kterej kdy zažívala. Každej si podle mě vybere to, co ho baví a to je super. Máme ve svém okolí spoustu lidí, kteří se čerstvě přezbrojili na “EDM” a kromě klasickýho Tomorrowland žebříčku sledujeme, že lidi se začínají rozhlížet a to je určitě dobře!

7) Jak to máte ve Vašem kraji s konkurencí? Vycházíte si vstříc nebo se spíše děje opak?
Konkurence tu určitě je, ale s většinou těch lidí se už dýl známe. Někdo je přátelštější, někdo méňe, ale myslíme si, že to každej děláme trošku jinak a každej můžeme něco nabídnout. A dobrý partypeople navštěvujou všechny dobrý eventy.

8) Jaký nejkurióznější problém jste museli řešit?
No abychom pravdu řekli, tak zatím jsme se s nějakým velkým problémem naštěstí nesetkali a doufáme, že to tak i zůstane.

9) Co osobně považujete za největší překážku pro současné promotéry?
Překážky podle nás neexistujou. Každej bookuje DJ’s, klub a personál o kterym ví, že mu může věřit. V případě zahraničních DJ’s ty o kterých je přesvědčen, že přitáhne lidi, pobaví, dostane to, co žádá a s tím spojené to, co si můžeme dovolit. Pak je, myslíme, po překážkách a spokojenost na všech stranách.

10) Beatdown probíhá v Music Hall Hobé, proč jste si vybrali právě tenhle klub?
To trošku navazuje na předešlou otázku. Hobé je klub, kde jsem já (Radim) začínal jako DJ, Dušan jako promotér a ten klub nás vychoval. Máme dobrý vztahy s vedením, věříme si a vzájemná spolupráce prostě funguje a toho si moc vážíme.

11) Podle čeho vybíráte DJs na Beatdown?
Nemáme žádný speciální požadavky ani předsudky. Akce vznikla hlavně na regionálních jménech. Na klucích, se kterýma se scházíme, produkujeme, předáváme si zkušenosti a vše je postavené na přátelství, sympatiích a důvěře, což je myslím si hlavně tady u nás obrovskej úspěch. Co se týče DJ’s, který bookujeme z venku dáváme na vlastní dojem, podobný názory a hlavně na to, když jsme si hudebně blízko.

12) Jakou hudbu posloucháte ve svém volném čase?
Poslední dobou jsme začali sledovat hlavně australskou bouncovou scénu a myslím, že to je vidět i na BEATDOWNu. Jak to lidi budou nebo nebudou do budoucna brát to ukáže čas. Zatím to funguje a můžeme slíbit, že i v rámci naší produkce se chystají hlavně projekty, který se točí kolem tohoto žánru.

13) Setkali jste se někdy s opravdu zvláštním požadavkem od vystupujících?
Zatím jen asi to, že náš první zahraniční host A BILLION ROBOTS není cukrovkář, ale chce dietní Colu.