Jeden z nejočekávanějších mejdanů letošního roku – Open Air Festival v Praze, doveze jednu z největších hvězd na poli elektronické hudby – Calvina Harrise. Nás tenhle koncept natolik zaujal, že jsme se rozhodli vyzpovídat organizátora tohoto eventu. Řeč byla nejen o rozdělení vstupenek na denní a noční část ale také o organizační složce. Za agenturu Bonus Vision odpovídal Luboš Virág.

Můžete se na úvod našim čtenářům představit? Jaké akce pořádáte a jaké je vaše portfolio?
Jsme slovenská agentura Bonus Vision, která vlastní značku Celebration. Celkem působíme ve třech zemích a naše portfolio kulturních akcí je opravdu velmi široké a napříč téměř všemi žánry. Pod hlavičkou Bonus Vision pořádáme zejména koncerty světové klasiky a popu (Placido Domingo, Jose Carreras, Ennio Morricone, Julio Iglesias…). Celebration se zase specializuje na taneční akce (5x Tiësto, 3x Armin van Buuren, 2x David Guetta, Carl Cox, koncerty Faithless atd.). Naším poslední projektem je právě Only Open Air Festival v Praze s Calvinem Harrisem.

Jak jste se dostali k elektronické hudbě?
Bylo to v roce 2008, kdy jsme v Košicích a Bratislavě pořádali naše první show s Carlem Coxem a Dubfirem.

Co vás přimělo přivézt do Prahy zrovna Calvina Harrise?
Dlouhodobě spolupracujeme s agenturou William Morris Agency, kde máme opravdu nadstandardní vztahy. Po několika jednáních vznikla společná myšlenka uspořádat exkluzivní show Calvina Harrise pro Českou republiku, Slovensko, Polsko a Maďarsko právě v Praze, což si vybral i sám Calvin Harris.

Prozradíte nám nějakého dalšího vystupujícího?

Kromě Calvina Harrise máme potvrzená další dvě jména – R3hab a Mark Knight. Do konce dubna oznámíme dalších pět jmen.

Jak vnímáte vývoj EDM v Čechách? Můžeme to porovnat se zahraniční scénou?
Vývoj EDM scény v ČR je za poslední tři roky velmi výrazný. Z našeho pohledu má ČR v tomto zelenou a očekáváme další růst.

Proč bude festival rozdělen na dvě části a proč to rozdělení lístků?
Je to dáno lokalitou (Výstaviště Praha- Holešovice), kde je povolena venkovní hudební produkce pouze do 22:00. Proto se od 22:00 přesune akce do haly, kde poběží až do páté hodiny ranní. Na jednu stranu omezení, ale na druhou zase velká výzva, jak spojit outdoor a indoor akci v jednu. A to vše za účasti opravdu velkých hvězd.

Jak složité je takový velký koncept zkoordinovat a kolik váš tým obsahuje lidí?
Základní tým tvoří 12 lidí, kterým sekunduje zhruba 30 koordinátorů se 120ti pomocníky. Celkem je to 6 měsíců houževnaté práce.

Plánujete s konceptem nějakou budoucnost nebo se jedná o jednorázový ročník?

Další ročníky plánujeme. Na Slovensku probíhá letos už třetí ročník Only Open Air Festivalu, kde vystoupí např. Afrojack, Martin Garrix, Sander van Doorn a další.

Umíte si mejdan užít v průběhu i vy?
Určitě ano, pokud vše klape na 101%!

Díky za rozhovor

Vstupenky
Facebook event