Na tuzemské scéně máme nový projekt, který má za sebou i první release. Protože v něm má prsty jeden z nejpopulárnějších EDM DJů v Česku, Manene, tak se o něj zajímá i naše scéna. My jsme teď pro vás s Nene udělali rozhovor, který má zároveň upozornit na jejich nedělní rooftop mejdan pod hlavičkou AudioZoo.

Ahoj, Romane a Romane! Jednak díky za Váš čas, který jste si pro tenhle rozhovor udělali, ale pojďme začít od začátku. Jak jste se Vy dva poznali? A jak dlouho spolu spolupracujete?
Ahoj, my se známe cca 8 let a poznali jsme se tak, že jsem Maneneho učil produkovat hudbu, vyhledal mě s tím, že chce, abych mu dával lekce a pomohl mu porozumět DAWu, synťákům atd. Bylo to v době, kdy jsem o elektronické hudbě neměl vůbec ponětí a byl jsem jen pop a rap producent. Roman (Manene) mě potom zasvětil do elektronické hudby, ukázal mi scénu, interprety, naučil mě hrát a bral mě i na mejdany. Já jsem díky němu našel nový svět, ve kterém se momentálně realizuji s W.A production. A on díky mě dnes produkuje bangery. Byla to asi nejlepší spolupráce 😀 Oba jsme na tom vydělali a ješte jsme zůstali dobrými kamarády. Poslední roky už máme každý svůj svět, takže spolu hudebně moc nespolupracujeme, maximálně jednou za čas, spíš spolu řešíme jiné business věci. To jsme chtěli změnit tímhle projektem a dát to zas dohromady.

Čí to byl nápad dát tenhle projekt dohromady?
Můj (Manene) 🙂 ale spíš to bylo tak vzájemné, protože už v minulosti jsme chtěli udělat nějaký projekt, měli jsme dokonce hotový trapový projekt, ale nějak z toho sešlo, oba máme totiž celkem dost své práce, tak to bylo těžké kdysi skloubit. Když jsme spolu pracovali na nějakém tracku, pokaždé měl velký ohlas a úspěch, strašně dobře se nám spolu pracuje, známe se dlouho a dokážeme se doplňovat, proto tu vždy bylo ve vzduchu udělat něco většího společně. A momentálně jsme vycítili, že je na to nejlepší moment a oba se tomu dokážeme věnovat naplno, a dokázali jsme si naše projekty uspořádat tak, aby se to dalo skloubit.

Manene působí na tuzemské scéně už nějakou dobu. Proč najednou tenhle projekt? V čem je jiný než jeho ostatní shows?
Jak jsem psal, chtěli jsme dlouhodobě udělat něco spolu, to je asi ten hlavní důvod. Samozřejmě jsme nad tím přemýšleli i z jiných úhlů pohledu, jeden z nich je, že oba máme ve světě za roky práce dost kontaktů a 1+1 jsou 2, takže projekt má hned větší potenciál se někam dostat díky naší dlouholeté práci. Jinak důvod, proč takovýhle projekt, je prostý. Roman (Manene) dlouhodobě už chtěl udělat podobný sólo projekt a věnovat se jiné hudbě, než ho lidi standardně znají. Když mi o tom říkal, znovu se otevřela myšlenka co do toho jít tedy společně?

Ten projekt je jiný a to poznáte časem. Nezajímá nás mít úplně vybookováno za každou cenu a hrát různé club shows. Chceme to tlačit jiným směrem. Hodně promotéru ze začátku házelo nabídky a předháněli se i honorářema, ale my to odmítli. Máme vizi tu něco vybudovat a prioritní je pro nás, aby za nás mluvila hudba. Shows budou, ale budeme si je pečlivě vybírat.

Vystupujete na shows oba? Někde jsem viděl, že hrál pouze Manene.
Vystupuje prioritně Manene, je k tomu několik důvodů, zaprvé je v tom prostě dobrý a je to celkem jeho parketa. Druhá věc je, že já žiju i osobní život a ne vždy bych mohl na show jet hrát. Manene je v tomhle tour životě už zběhlý, proto nemá problém (viz naše poslední show) odletět na poslední chvíli do Barcelony supportovat Heldense. Ale to neznamená, že někdy někde nějakou show nedám, třeba ten čas přijde, zatím jen piju a koukám 🙂 Ale aby to nevypadalo, že jeden hraje a jeden tvoří, tak takhle to vůbec není. Všechno, co se s projektem Nene děje, děláme napůl: bookingy, marketing, produkci tracků, jednaní s labely atd. Všechno je práce obou a jedeme 50 na 50. Jen shows zatím hraje Manene.

Na plakátu k akci Audiozoo je u projektu Nene uveden v závorce pouze Manene. Když se v zahraničí uvádí na grafice členové projektu, tak většinou všichni. Roman Trachta nestojí o popularitu? Nebo jaký je důvod absence jeho jména na oficiální grafice?
Tuhle otázku moc nechápeme, ale zkusíme Ti na ni odpovědět. Důvod, proč je tam Manene, je easy, chceme ten projekt dotlačit do povědomí co nejvíce lidí a chceme využít toho, že Manene je velký fungující brand. Nic jiného za tím není, až bude Nene tak velký projekt, že naláká davy sám, Manene už v závorce být nemusí, ale zatím jsme na startu a chceme se na tom, upřímně, trošku svézt. Se snahou o popularitu členů projektu to nemá vůbec nic společného.

Když jsem zmínil akci Audiozoo, tak jsem viděl, že chystáte i speciální preparty. Co vlastně od Vás můžeme v ten den očekávat? Máte připravené něco speciálního?
Ano, přesně tak, jsem majitelem EDM CAFE, které je místem na preparty jak dělaným. Lidé před rooftopem mohou přijít s námi osobně pokecat. Třeba dáme i nějaký warm up set a nebo jen warm up drink a poté se odebereme směr rooftop! Kdo ví 🙂 ale určitě doražte!

Co od Vás můžeme očekávat do budoucna? Jaký je hlavní focus tohoto projektu?
Chcem to dotáhnout co nejdál a vydat hodně temné dobré muziky a bavit lidi jak u nás, tak v zahraničí netradičními party ! Těšíme se na ohlasy!