8709_511141378987624_6358881252980706304_n

Jakub Deja je vedoucí programu v prestižním klubu Pantheon, který se nachází v Plzni. Kromě toho letos připravuje i druhý ročník festivalu Bolevák a vlastní svou vlastní agenturu na pořádání akcí. Jak se kouká na tuzemskou scénu a jaká je situace konkrétně v jeho regionu? Nejen na tyhle otázky se ptal náš šéfredaktor TiGi.

Ahoj, Kubo, předně bych Ti rád poděkoval za možnost rozhovoru. Začněme klasicky: řekni nám, co Tě přimělo dělat akce a jak dlouho to děláš?
Čau, TiGi, je mi ctí poskytnout rozhovor tak prestižnímu magazínu jako je housemagazine.cz. Před zhruba třemi lety jsem žil v zahraničí, na ostrově Malta, kde měly párty úplně jiný náboj než u nás. Lidé se tam umí skvěle bavit. Hodně jsem se tam inspiroval. Po návratu mě oslovil kamarád Pavel Razým, že se v Plzni otevírá nový club Pantheon – no, a už to jelo …

Co všechno máš u vás v klubu na starosti?
Někdy mi přijde, že úplně všechno. Ne, mým hlavním úkolem je sestavit každý měsíc program, který přiláká co nejvíce lidí. Dále se starám o kompletní marketing clubu. Nevadí mi ale ani postavit se za bar, nebo když je potřeba pomoci i v šatně.

Jak složité je dělat program ve městě jako je Plzeň. Koukal jsem, že neděláte jenom EDMko, ale vozíte také hiphopová jména a kromě toho máte i druhou disko stage.
Snažím se dělat program pro co nejvíce lidí, ale asi se nejde zavděčit každému. Pantheon je na Plzeň obrovský club, a proto musí být multižánrový, aby se naplnil. Za velké množství hiphopu jsem vděčný spolupráci s Mafia Records a hlavně Tomáši Snášelovi, kterému bych chtěl touto cestou poděkovat. Druhá stage funguje skvěle a navštěvuje jí hlavně starší klientela.

Jak je složité nalákat lidi z okolí Plzně do Vašeho klubu? Je u Vás velká konkurence?
V Plzni je taková zvláštnost, že lidé nevydrží dlouho na jednom místě. Preferují malé bary a celou noc pendlují z jednoho do druhého. Až když všechny bary obejdou, tak potom stejně vždy skončí u nás v Pantheonu. Jinak, na velké akce máme vždy plno od otevíračky.

535452_337122983056132_709947588_n

Co myslíš, že aktuálně lidi táhne do českých klubů? Jsou to jména, ceny nápojů, výzdoba nebo něco jiného?
To je těžké takhle říct, co lidi táhne. U každého to je něco jiného, proto se snažíme dělat vše, co má úspěch. Mě osobně přijde, že nejlepší program je postavený na známých interpretech.

Kolik lidí se podílí na provozu plzeňského Pantheonu?
Tak provozní věci má na svých bedrech kolega Vilda Konigsmark, ten řeší objednávky, personál a ekonomiku clubu. Také mě občas musí krotit s rozpočtem na program, protože kdybych mohl, tak dělám každý večer mega party za spousty peněz.

Jak je to u Vás s konkurencí? Spousta klubů se neumí mezi s sebou dohodnout. Posouváte akce, případně dokážete si i nějak pomoci?
To je věc, která v Plzni bohužel moc nefunguje. Doufám, že se to do budoucna zlepší …

Nedávno jsem v rychlosti vyzpovídal Toniho Glida a ten se zmínil o Vašich projektech, můžeš blíže představit?
Tak Toni Glide je můj oblíbený DJ a snažím se mu pomoc ve více směrech. Líbí se mi, jaký má tah na branku a jeho vlastní produkce. V Pantheonu a v Kotnově společně pořádáme pravidelné večery, kde se lidem snažíme naservírovat to nejlepší z EDM a podporujeme to zajímavým doprovodným programem.

Angažuješ se ještě někde, kromě Pantheonu?
S kolegou Pavlem Razýmem máme vlastní produkční agenturu JP Entertainment, která se nám poslední dobou hodně rozrůstá už díky tomu, že Plzeň je teď Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015. Letos pořádáme už druhý ročník tanečního festivalu Bolevák, který je pro západní Čechy největší taneční událostí roku. Zatím nám účast potvrdili jména jako je Michael Burian, Richard Reynolds nebo Brian. Uvažujeme i o zahraničním headlinerovi, ale to se rozhodne v následujících měsících, podle sponzorů a předprodeje.

10649991_10202120412890780_4345761289784415994_n

Jak se díváš na aktuální taneční scénu?
Přijde mi, že ten největší boom už má taneční scéna za sebou, jak ve světě, tak u nás. Sám mám rád na akcích progresive house, ale přijde mi, že toho už jsou lidé přesyceni. Spíše se setkávám, jak se postupně lidé vrací ke stylu jako je techhouse, techno nebo třeba trance.

Nastal ve tvé kariéře někdy moment, kdy sis říkal, že se na vše vykašleš?
Mám to skoro pravidelně, ale vždy pak přijde radost z povedené akce a říkám si, jak mě to vůbec mohlo napadnout. Hlavně nevím, co bych dělal jiného, co by mě takto bavilo …

Máš nějaké vytyčené cíle a čeho bys chtěl v téhle branži dosáhnout?
Cíle jsou úplně jasné. Chtěl bych stále dělat to samé a jen se zlepšovat. Přál bych si, aby Pantheon byl každý večer plný k prasknutí, aby Bolevák music festival byl každý rok vyprodaný, a aby JP Entertainment pořádalo ty nejlepší party, z kterých lidé odchází se zážitkem na celý život.

Na závěr nám řekni nějakou veselou historku z natáčení.
Nedávno mi zrušil DJ hraní na poslední chvíli. Našel jsem pouze jedno CD a jednu flashku. Neměl jsem ani sluchátka. Do poslední chvíle jsem se snažil sehnat náhradu. Dopadlo to tak, že jsem si dal pár drinků na kuráž a odehrál jsem to sám. Celou noc jsem měl plný parket a nakonec mě to docela i bavilo. Možná si to ještě někdy zopakuju.