10934055_829193313803900_3965659415343436887_n Měl jsem tu možnost si popovídat s mladým českým promotérem a booking agentem Davidem Moravcem. Pokud vám jeho jméno moc neříká, tak si rozhodně přečtěte náš rozhovor, kde se dozvíte, jak se dostal k největšímu festivalu ve střední Evropě, zajišťuje hraní dvojici DJs a producentů, kteří vydávají svou muziku na světových labelech, a další. Také nám pověděl, jak se snaží nakopnout scénu v Moravskoslezském kraji a jak toho chce dosáhnout. To vše a další se dozvíte v našem společném rozhovoru.

1. Ahoj, Davide, mohl by ses nám pro ty, co Tě neznají, trochu představit?
Ahoj, Ctirade, v první řadě díky za pozvání! Jmenuji se David Moravec a je mi 20 let. Na této scéně se pohybuji teprve 3 roky, kdy jsem začínal jako DJ a skončil jako promotér.

2. Co Tě vedlo k tomu, že si momentálně skončil s DJingem a přešel takříkajíc na druhou stranu.
Bylo to docela těžké rozhodnutí a nebylo to ze dne na den. Lidé kolem mi i říkali, jestli nejsem mladý na to, abych už končil, ale já říkal, že s věkem to nemá nic společného. Jde o to, aby člověk dělal to, co ho nejvíce naplňuje, baví, a jaký to má pro něj přínos. S hraním už to takové nebylo, ale odjakživa jsem miloval to organizování atp. Vždy jsem věděl, že tohle je pro mě víc než samotný DJing. 10580053_707886275951189_9213618357483026681_n

3. Co plánuješ pro letošní rok?
Plánů máme hodně. Záměrně mluvím v množném čísle, jelikož to vůbec není jen o mně, mám kolem sebe spoustu šikovných lidí, bez kterých by nic nešlo. V první řadě makáme na vlastním produkčním týmu Sweet Monkey Production. Takže můj veškerý čas chci věnovat právě tomuhle. Plánujeme prostě mejdany, mejdany a mejdany. Ať už klubovou tour, tak nějaké open-airy. Já nevím, nerad o tom takhle mluvím, dokud je vše ve fázi vývoje.

4. Vím o tobě, že jsi se také aktivně zapojil do předního českého festivalu Beats For Love konajícím se v Ostravě. Jaké máš zde povinnosti a úkoly?
Ano, tento rok jsem dostal možnost se aktivně podílet na tomto velkolepém festivalu. Byla to pro mě obrovská výzva, přece jenom je to největší festival ve střední Evropě. Co se týče mých úkolů a pozice, tak jsem stage manager třetí stage EDM & Trance. Tuto stage máme spolu s Jakubem Šindlerem, který je zapojen do festivalu od úplného začátku. Šikovný kluk a miláček žen (smích). Moc dobře se mi s ním spolupracuje. A naše povinnosti a úkoly? Je toho samozřejmě více, ale když to řeknu ve zkratce – dovést do Ostravy přední jména jak z naši scény, tak té světové. Festival nebyl doposud zaměřen tolik na EDM scénu, letos se na to vedení zaměřilo poprvé, proto jsou měl obrovskou radost, že EDM nechali na mě. A s čistým svědomím můžu za mě, za Jakuba a vlastně za celé vedení říct, že letos ta stage bude opravdu hodně silná!

5. Jak se daří tvojí vlastní párty Summer Open Night? Plánuješ nějaké novinky pro letošní rok? Jde to pořád nahoru! A za to jsem neskutečně rád. Ve Frýdku-Místku, kde žiju celý život, je ta scéna taková zvláštní. Odjakživa byla jiná než v okolí. Taková klasická diskotéková. A já jsem člověk, který si rád určí cíle a prostě jde si za tím za každou cenu. Dvakrát v létě pořádám tento open-air, který si zatím získává velké obliby – tu poslední edici navštívilo 1.120 lidí, což prostě pro ten prostor a celkové podmínky je naprosto super číslo. Poslední párty také pomohlo to, že jsem ji už nedělal sám, ale se svým bratrem – a v takových situacích je nejen finační, ale hlavně ta morální podpora velmi důležitá. Bez něj by se ta párty tolik nepovedla. Co se týče novinek pro letošní rok, chceme se více zaměřit na světelnou show a vizualizace stage. Taktéž co se týče line-upu: bude o několik tříd vyšší, než loni. Podstatné je počasí, i přesto, že loni celý den pršelo a vyjasnilo se mezi 7. – 8. hodinou večer, přišel rekordní počet. Letos v červnu očekáváme minimálně 1.500. Tak uvidíme.

6. Kteří DJs spadají pod tvůj booking?
No v první řadě zmíním určitě úspěšné duo SHato & Paul Rockseek. Dále to jsou Namaas & Vít Gula, Criminal Noise a Joe Hard.

7. Jak si se dostal ke spolupráci s dvojkou SHato & Paul Rockseek? No musím říct, že to bylo opravdu nečekané. Kluky jsem bookoval na jednu párty do Frýdku-Místku, s Paulem jsme se bavili tak celkově o scéně, B4L atp. Když mi najednou Paul nabídl, abych je zastupoval. Samozřejmě jsem neváhal. No upřímně jsem se z toho málem pos*al (smích) Kluky znám už dlouho, vím o jejich úspěších. Už jen to, že vydávají na labelu Paul van Dyka, mě nadchlo. Jednou se ke mě dokonce dostalo, že měli nejhranější mash-up na světě, podle 1001tracklists. Nevěřil jsem tomu, ale vážně to tak bylo. Všechny důkazy tomu nasvědčovaly.

8. Určitě toho víš hodně ze zákulisí, co kluci chystají na letošní rok, můžeš nám k tomu povědět něco více?
Letos vyjde na Politics of Dancing 3 společný track s Paulem van Dykem! Musím říct, že track má vážně grády. Kluci jsou nonstop ve studiu. Mají velké plány, co se týče právě produkce, a taky labelů, pod kterými by hudba měla vycházet. Letos se dočkáme zvukově daleko propracovanějších tracků. Ale to, co říkám, je stejně klišé – dnes každý DJ (a není to jen o hudbě, je to všude) slibuje na nový rok velké věci, velké plány a ve výsledku byl ten rok úplně stejný jako loňský. Takže se spíše vyplatí tuto dvojici sledovat!

sweetlogo-small9. Jak už jsi zmínil, pracuješ na celkovém zlepšení scény v Moravskoslezském kraji a zakládáš vlastní produkční tým Sweet Monkey Production, řekneš nám k tomu více? Sweet Monkey Production bude – jak říkáš – produkční, ale hlavně takový přátelský tým .. hnutí .. napadá mě plno výrazů jak toto seskupení pojmenovat. Nepůjde pouze o DJs, ale také o další promotéry, fotografy, kameramany, tanečnice, hostesky, zpěváky, saxofonisty… prostě vše, co nám pomůže zlepšit tu scénu. Není to žádná agentura, která by něco pořádala a čekala na vývar peněz. Prostě tým mladých nadšenců, kteří mají nějaké vize a chuť něco změnit.

10. Máte už vytyčené konkrétní cíle, čeho byste chtěli dosáhnout?
Tak něco málo teda prozradit můžu. Chystáme od dubna velkou tour, do léta chceme přivést na Ostravsko nějaká zvučná jména. Chceme tady na Ostravsku tu scénu posunout trochu výše. Ne, že by to tady bylo nějak špatné, ale co se týče samotné EDM scény, je tady vysoká poptávka, ale nízká nabídka. V létě plánujeme velký open-air, odhadujeme účast asi 4.000 lidí, a chceme tady lidem přivést někoho z TOP 50ky. Plánů máme dost, ale pokud zatím nejsou plány ve finální fázi, nerad o nich mluvím.

10505286_10204498612889820_6671901968718970777_n11. Stalo se ti někdy, že něco nefungovalo tak, jak jste potřebovali, a museli jste improvizovat za pochodu?Doufal jsem, že tahle otázka nezazní (smích). Jednou právě na Summer Open Night, byl to druhý díl (ze čtyř), vypadla elektřina, a samozřejmě, že to bylo zrovna v dobu, kdy měla akce největší grády. Všude tma, ticho, jen uřvaní lidé, kterým se to moc nelíbilo (smích). Na stagi byl saxofonista, který se to snažil udržet, a několik minut se mu to dařilo – bohužel ale tento výpadek trval téměř hodinu a půl, bylo to hrozné. Problém nastal v Národním domě, kde je prostor open-airu součástí. No a než se sehnal majitel, klíče atp., tak to vážně trvalo. Naštěstí, lidi ukázali věrnost a zůstali, samozřejmě ne všichni, ale párty to i tak byla super.

12. Kolik lidí zhruba pracuje na Beats For Love a víš jeho přibližný rozpočet? Co se týče toho vedení, tak takové to vrcholné vedení čítá 5 lidí. K tomu cca 15 stage managerů a samozřejmě brigádníci, kteří mají na starosti ty věci kolem, jako stavění stanů atp. Těch je hodně. Co se týče rozpočtu, to prozradit nemůžu, promiň.

13. Všichni víme, jak to tady u nás chodí, takže jsi se určitě jako DJ setkal s nějakým zvláštním požadavkem, je to tak? No ještě za dob diskoték, kdy jsem začínal, tak taková ta klasika, znáš to. Ale jednou mě holka přemlouvala, abych jí zahrál Tacata, když jsem ji několikrát vysvětlil, že se to nehodí, tak mi nabídla za tu písničku sex (smích). O pár minut později všichni tančili na Tacata a za mixem chyběl DJ (smích). Ne, to byl vtip. Samozřejmě jsem se vysmál. A nediv se, kdybys ji na místě viděl, zareagoval bys stejně (smích).  

14. Jakou hudbu si rád ve svém volném čase poslechneš?
To je vážně podle nálady. Ale když mám volno, a je třeba po víkendu, tak to je nějaký pěkný chill-out, deep house, hip-hopoví interpreti jako Methodman, Redman nebo Beastie Boys a nebo i oldies, jako Elvis Presley, Bill Haley, Chubby Checker nebo třeba Beatles.

Díky za rozhovor.