momo

Když se aktuálně zeptáte předních tuzemských DJs, ve kterém kraji to nejvíce frčí a kde se jim dobře hraje, tak ve většině případů dostanete odpověd „severní Čechy“. Jedním z důležitých klubů v něm je jablonecká Střelnice. Rozhodli jsme se v rámci našeho seriálu oslovit místního promotéra – Romana Zrnovského a položit mu pár otázek. Jak mu bylo, když došly Leoši Marešovi baterky v mikrofonu, nebo co chystají do budoucna? Dozvíte se exkluzivně u nás.

Ahoj, předně bych Ti rád poděkoval za možnost rozhovoru a zkraje Tě poprosil o nějaký stručný úvod. Jak dlouho se věnuješ promotéřině v klubu Střelnice?

Ahoj, TiGi, samozřejmě i já moc děkuji za možnost rozhovoru s Tebou a zdravím všechny fanoušky housemagazine.cz

Promotéřině na Střelnici se věnuji téměř rok. Celkově tuhle práci dělám už sedmým rokem, začínal jsem u nás, v malém městě Hrádek nad Nisou, kde to celé odstartovalo a moje párty měly obrovský úspěch, skoro každou sobotu chodilo téměř 300 lidí – a od té doby jsem si řekl, že se chci věnovat práci v klubu nejen jako DJ, ale i jako promotér. Starat se o klub, reklamu, DJe, techniku, to mě začalo strašně bavit a dělám to do dnes. Momentálně působím ve dvou klubech: Střelnice Jablonec a Magic Turnov.

Samozřejmě Střelnice není jen o mě, je tam celý team skvělých lidí a bez nich by Střelnice nebyla tam, kde momentálně je 🙂

Přední tuzemští DJs aktuálně hovoří o tom, že sever Čech je aktuálně TOP, co se atmosféry na akcích týče. Jak to vnímáš aktuálně Ty?

Myslím, že v tomhle mají naši přední DJs naprostou pravdu. Když srovnám eventy, atmosféru, party people, tak sever jednoznačně vede. Kluby jako Luxor, Ďábelská Huť, Střelnice, Kinoklub Smržovka, se vždy snaží jít tou nejlepší cestou, aby uspokojily svoje návštěvníky. Zvou to nejlepší, co ČR nabízí, a dokonce se některé z nich nebojí sáhnout do zahraničí a přivést jména jako Dannic, TV Noise, Sem Thomasson, Suyano. A díky tomu je náš kraj o malý krůček před všemi ostatními, když to beru z hlediska klubů.

Kromě housových jmen si k vám zvete i hip hopové a další interprety. Jsou v těch akcích nějaké zásadní rozdíly?

Rozdíl je jediný, a to ten, že uspokojíme větší škálu lidí – a s tím jsme do toho šli. Střelnice nemá být jen podnik, kde každý víkend pojede „diskotéková produkce“, snažíme se uspokojit co největší sortu lidí tak, aby si každý našel to „pravé“. Střelnice je multifunkční stánek s různými žánry, ať už je to aktuální EDM scéna, hip hop, oldies, pop, různé tématické akce. Když se ohlédnu za celý rok fungování Střelnice, tak jsme u nás měli snad většinu interpretů, které v ČR najdeme. Richard Reynolds, Manene, Mio, Bon Finix z EDM scény, Paulie Garand, ATMO Music, Lipo, DJ Wich, Rytmus z hiphopu/popu. A samozřejmě i zahraniční hosté TV Noise, Sem Thomasson, Jacob van Hage. Určitě si každý návštěvník našel akci svého typu. Náš cíl je vždy stejný: naplnit klub a aby každý návštěvník odcházel spokojený a rád se k nám vracel.

momo 2

Působíš i jako DJ. Je těžké zkloubit tyhle dvě profese dohromady? Nepřemýšlel jsi, že by ses jedné dráze věnoval na fulltime?

Ano, je to tak. Momentálně se věnuji jak hraní, tak produkci. Když obě profese porovnám, tak hraní a hudba je můj život, nedovedu si představit být mimo ten kolotoč každý víkend. Myslím, že za 10 let hraní jsem se někam posunul a byla by škoda se tomu přestat věnovat. Co se týče promotéřiny, té už se věnuji nějakých sedm let a vlastně jsem k tomu tenkrát přišel jako slepý k houslím. Když mě oslovili v prvním klubu, kde jsem se staral o program, DJe, reklamu, mělo to obrovský úspěch a proto tuhle práci dělám do dnes, baví mě být každý den v kontaktu s klubem, řešit programy, umělce. Vlastně se tak i cítím, že management a marketing je moje silná stránka a rád bych se tím živil po studiu. Zatím obě profese zvládám a jedno s druhým se svým způsobem doplňuje, takže je daleko jednodušší tyhle dvě profese skloubit. Není to jako dělat dva různé sporty a být v nich dobrý. Sportovec si vždy musí vybrat ten jeden druh sportu, aby v něm byl opravdu vyjímečný. Můj takový malý sen je mít svůj podnik, kde se budu věnovat čistě věcem kolem klubu, ale tohle je ještě daleko, nejdřív chci odehrát ještě pár dobrých mejdanů a někam se v hraní posunout a teprve po pověšení sluchátek na hřebík přijde „snad“ na řadu ten vytoužený podnik, kterému se budu věnovat na fulltime.

Co u vás chystáte na tento rok? Všiml jsem si, že jste u vás měli také hosta z Holandska.

Na tento rok chystáme znovu mraky skvělých akcí a mejdanů. Teď v dubnu např. další host ze zahraničí BLINDERS nebo taneční noc Hey Listen s krásnými DJkami nebo velmi oblíbená We Love Ibiza, na kterou pokaždé dorazí téměř 1 000 party people. V rámci Warm Upů se u nás ukáže Richard Reynolds, Manene, Mio, dále Mácháč Club Tour a jako jedni z mála máme tu čest pořádat PAPAYA Club Tour s Johnem Culterem. Z tematických akcí např. PSH, EGO, Ektor. I letos se Střelnice podílí na letním OPEN AIRu na Smržovce – v pořadí už 11. ročník a je to největší taneční akce na Jablonecku pod širým nebem. Dvě stage nadupaného line-upu v čele s Brianem nebo zpěvákem Pauliem Garandem.

Stalo se vám na nějaké akci, že něco nefungovalo nebo nešlapalo tak, jak má? Polil Tě někdy studený pot?

Jednou se nám před velkou akcí stalo, že vůbec nesvítila světla, a jediný kdo, tomu v té době rozuměl, byl náš pan provozní, který z Egypta přes sdílenou obrazovku světla rozchodil 😀 Nebo na Open Party přijel Leoš Mareš a v půlce svého vystoupení na mě řval do mikrofonu Momooooo nemááám baterkyyy 😀 tak jsem mu dal rychle drátovej mikrofon a kámoš jel na první benzínovou pumpu pro náhradní baterky.

momo 3

Setkal ses někdy s opravdu zvláštním požadavkem od vystupujících? Něco opravdu neobvyklého?

Na Střelnici pouze v jednom případě, kdy jednomu nejmenovanému DJi vadily moje přehrávače Pioneer CDJ 900 Nexus. 10 minut před vystoupením řekl, že hrát nebude, že prostě chce Pioneer CDJ 2000. Přitom na „devítikila“ hráli se mnou všichni TOP DJs u nás a vždy byli maximálně spokojení. Nakonec vše dobře dopadlo a mejdan se povedl na jedničku.

Moje obligátní otázka, jak je to u vás s konkurencí? Vycházíte si vstříc nebo ve vašem okrese naopak panuje velká rivalita?

Tohle je jedna z těžších otázek. Ve svém okolí máme další dva věhlasné podniky, s jedním z nich máme DJs – dá se říct – rozdělené, někteří hrají u nás a někteří zase u nich. V druhém případě se DJs střídají v rámci obou klubů. Já jako resident působím jak na Střelnici, tak i v Kinoklubu Smržovka. Samozřejmě bych byl rád, kdyby mohli všichni DJs hrát všude, ale bohužel tenhle trend se momentálně zavádí ve všech lepších podnicích, jelikož každý chce mít svoje „koně“ jen pro sebe.

Jakou hudbu posloucháš ve svém volném čase?

U mě je to trochu složitější, jak ve volném čase, tak i v DJingu hraji/poslouchám více stylů. Nejradši ve volném čase poslouchám takový ten balzám na uši: funky, soulful house, klasický vokální housík, ale občas si poslechnu třeba i Daru Rolins nebo Michala Davida 😀

Díky za rozhovor!