silvie

Již je to nějaký ten pátek, kdy jsme Vám přinesli rozhovor s tanečnicí Verčou, který se stal třetím nejčtenějším článkem za rok 2014. Proto jsme se rozhodli udělat druhý díl a oslovit tak další profesionálku – Silvii Markovou. Ta tančí v prestižních klubech jako Duplex, Forum či Maxim a na scéně sbírá zkušenosti již několik let. Jak se dostala mezi nejlepší jména v oboru a čím vším si musela projít? To se dozvíte v našem exkluzivním rozhovoru.

Ahoj, Silvie, předem Ti chci poděkovat za možnost rozhovoru a na začátek se Tě zeptám, jak jsi se vlastně k tančení dostala?
Tančím od svých osmi let, kdy jsem začala navstěvovat hodiny aerobicu, později i street dance. Když mi bylo 16, ráda jsem byla na parketu středem pozornosti, a tak mě napadlo, že práce gogo tanečnice je pro mě jako dělaná. Samozřejme to nebylo lehké, protože konkurence byla veliká. Začala jsem chodit na různé castingy, kde jsem dostávala nabídky na tančení do různých klubů, převážně mimo Prahu.

Kterými kluby jsi již prošla a jak ses za tu dobu vlastně vypracovala?
Pochytala jsem plno zkušeností právě v těch malých mimopražských klubech, kde si myslím, že jsem se dost vytancovala a zároveň i připravila na to, se posunout dál. Dostávala jsem nabídky už i do lepších a větších klubů, zanedlouho i do Prahy. Zatančila jsem si i na různých festivalech, jako je například Trancefusion, festivalu Svojšice nebo Unique. Toto léto se chystám tančit na Mallorce. Nyní jsem rezidentní tanečnicí luxusního pražského klubu Duplex a klubu Forum v Mladé Boleslavi.

A co na tuhle práci Tvůj přítel? Pomáhá Ti ve Tvé kariéře nebo Tě nějak podporuje?
Vzhledem k tomu, že jsme se seznámili tak, že mě přítel angažoval do svého klubu, tak je s mojí prací seznámen už od začátku, respekuje to a podporuje mě.

Tanečnice musí mít skvělou figuru, jak si ji udržuješ?
Občas zajdu do fitka nebo si zaběhat, ale naštěstí jsem byla vždy štíhlá a moc toho pro svou postavu dělat nemusím.

Máš ještě jinou práci nebo se věnuješ jen tančení?
Momentálně se věnuji jen tančení a vypomáhám příteli s přípravou festivalu a dalších akcí po celé republice.

10957723_10203511073635378_2107956702564179423_n

Není Ti občas nepříjemné, když na tebe chlapi „civí“? Říkám si, že při takovéto profesi, musíš být tak trochu exhibicionista?
Právě naopak – bylo by mi nepříjemné, kdyby nikdo „necivěl“. Já jsem exhibicionista už od mala a velmi ráda se předvádim. A od toho přeci tanečnice je 🙂

Na jaký styl hudby se Ti nejlépe tančí a na který naopak nejhůře?
Ze všeho nejraději mám techno a deep house. Poslouchám to doma, ve fitku i na párty. Naopak poslední dobou moc nepodporuji progressive house, co se hraje v rádiu, a nerada na to tančím.

Setkáváš se i negativními komentáři na tohle povolání? Někteří rodiče umí být konzervativní.
Samozřejmě se občas stává, že si mě lidé pletou se striptérkou a od toho se pak odvozují nepříjemné poznámky. Já to ale vždy velmi ráda každému vysvětlím 🙂 A co se týče názoru mé mamky: ze začátku mi toto povolaní dost rozmlouvala, ale teď je na mě pyšná, podporuje mě a ráda se na mé vystoupení podívá.

Máš nějaký kuriózní zážitek z tančení?
Už se mi párkrát stalo, že jsem se musela převlékat v backstagi, kde bylo třeba jen 6 stupňů, což bylo dost nepříjemné. Ale myslím si, že nejlepší zážitek z tancování mám z Unique festivalu, kde jsem v backstagi měla k dispozici obří trampolínu 😀

Stalo se Ti někdy, že Ti do tančení někdo „kecal“? Že by třeba majitel nebo provozní nebyli spokojeni?
Mě osobně se ješte nic takového nestalo. Mám ale kolegyni, která jela do Španělska jako gogo tanečnice na 3 týdny a na místě jí bylo od majitele řečeno, ať dělá spíš striptýz. Takže na tohle je třeba si dávat pozor a vždy si ověřit klub, do kterého tanečnice jede tančit.

10273485_10202031619489949_7728960837586496820_n

Kolik minut jsi vydržela nejdéle trsat?
Na stagi jsem nejdéle vydržela tančit na techno cca 50 minut. Jelikož tanečnice má tančit 20-30 minut, tak je to dobrý výkon 🙂

Jak je to s konkurencí? Fungují na scéně nějaké podrazy? Přeci jen, ženy v tomto ohledu umí být dosti zákeřné.
Myslím si, že mezi sebou nějak moc nebojujem. Samozřejmě každá tanečnice si hlídá své místo. Teď je ale období, kdy každá aspoň trochu pěkná holka využívá toho, že má celkem dobrou postavu a tak se snaží stát tanečnicí. Pak se ale na stagi tváří znuděně až znechuceně, je na ní vidět, že už chce jít domů a vůbec si to tančení neužívá, vlastně většinou ani pohybově na tom není moc dobře. Vzhled je důležitý, ale výkon také!

Co gogo tanečníci? Myslíš, že jich je taky třeba nebo dívčí část klubu tohle neocení tolik, jako ta pánská hezkou „babu“?
Každá žena se ráda podívá na pěkného svalnatého muže, stejně jako pánové na krásnou holku. Určitě si myslím, že by se měl dát prostor i gogo tanečníkům.

Chtěla bys na závěr něco vzkázat našim čtenářům?
Podporujte taneční scénu a choďte na párty!

Díky moc za rozhovor!