Dvojice Teamworx se těší na české fanoušky, a to hned dvakrát. nejdřív tento týden v Praze, a pak v létě vystoupí na Camp Festivalu v Dubňanech. Při této příležitosti jsme s nimi připravili rozhovor. Jaká je spolupráce s Nicky Romerem, a na co se můžeme těšit? To čti u nás na webu.

Ahoj, kluci, předně bych Vám rád poděkoval za Váš čas. Zkuste se našim čtenářům v krátkosti představit.
Jsme Ben a Saar, DJské a producentské duo z Izraele, začali jsme spolu pracovat v roce 2012 a v posledních letech se to docela rozjelo.

Pojďme k hudebním releasům, kdy jste dělali společné singly s Nicky Romerem s názvem Deep Dark Jungle, Champion Sound a nebo remix pro Davida Guettu, který má s Nickym track Ring The Alarm. Jak jste se k takovým spolupracím dostali?
Máme pocit, že když se na celý vývoj naší kariéry podíváme zpětně, jedna věc vedla k druhé. Naše první nahrávka Make The Crowd Go v roce 2016 zaznamenala obří ohlas, získala tehdy velkou podporu v Miami na Ultra od Steve Angella, Fedde Le Granda a několika dalších na mainstage, byl to tehdy zásadní úspěch. Náš vztah s Nicky Romerem a Protocol Recordings postupně sílil a label se stal naší stájí. Na počátku byla myšlenka Champion Sound, Nicky se ozval, že by na tom rád spolupracoval – a zbytek je historie. Privilegium remixovat Davida Guettu, resp. jeho track jsme dostali díky našemu stylu a minulým úspěchům. A jsme za to vděční.

Jak moc těžké je s Nickym spolupracovat? Na světové scéně je vnímán jako skvělý producent.
Pravdou je, že to není tak těžké, jak se zdá. Když spolupracujete s tak velkým umělcem, jakým Nicky je, máte jej v jedné ruce a v druhé nás, čímž se sčítají zkušenosti a letité vědomosti. Spolupráce šla hladce, každý z nás do toho dal svoje a ta práce byla čistým potěšením. A taky poučením.

Za sebou máte i spolupráci s Dannicem, která se jmenuje NRG a vyšla na jeho labelu Fonk Recordings. Předpokládám, že další releasy jsou na cestě?
Jasně. NRG byla jednou z nejpodporovanějších bigroomovek v loňském roce, což pro nás bylo skvělé ocenění. S Dannicem jsme na jedné vlně a aktuálně pracujeme na dalším tracku. Nějakou dobu jsme si vyměňovali nápady, ale teď jsme přišli na to pravé a všichni se cítíme připraveni to dotáhnout, takže čekejte zase něco velkého! Doufejme, že ještě letos.

Co léto? Na jakých festivalech Vás můžeme očekávat?
Aktuálně nás čeká hraní na Ultra Korea mainstage, na stejné scéně, kterou budou uzavírat Swedish House Mafia, což je pro nás pecka. Kromě toho máme na programu pár festivalů v Japonsku, Číně, Španělsku, Izraeli, Itálii a samozřejmě u Vás, na což se těšíme!

V Česku jste navázali spolupráci s Camp Josef Agency, můžeme se tak těšit na Vaše častější návštěvy?
Určitě, Česko je jednou z našich nejoblíbenějších destinací a Praha je město, které jsme chtěli navštívit i jako turisté, takže přijet hrát a zároveň si užít Vaši zemi je pro nás super kombinace.

V CZ jste ale už hráli. Minulý rok jste vystoupili na Magnetic Festivalu, jak se Vám tu líbilo?
Magnetic byl skvělý, úspěšná produkce a party, líbil se nám celý koncept, místo konání i reakce davu, takže ještě jednou díky Johnovi z Magneticu!

Co je podle Vás na kariéře nejhorší? A co nejlepší?
Nejdřív ta pozitiva. Poté, co investujete hafo času, občas se uzavřete před vnějším světem a děláte to, co milujete, tedy tvoříte hudbu, tak dostanete šanci si to vynahradit a navštívit nové země a místa. Tahle práce je jízda, makáte ve studiu, ale pak se dostanete tam, kam byste se normálně nedostali – a to je ta odměna. Poznávání nových kultur, lidí, nové vzpomínky a živé reakce lidí na Vaši hudbu, to je ten největší dar. Ta horší věc jsou oběti, občas se musíte něčeho vzdát v osobním životě, například dovolené, času s rodinou a přáteli, protože máte deadliny a nějaké pracovní cíle. Snaha jít dál má prostě nějakou cenu, bohužel.

Máte nějaký vzkaz pro české fanoušky?
Že Vás máme rádi a Vaši zemi také a že se nemůžeme dočkat, až se zase uvidíme na našich dalších vystoupeních – a pochopitelně na letním festivalu v červenci!

Díky a budeme se těšit!