chapeau rouge zak gee

Během večera se za DJským pultem představí zakladatel labelu Blue Amazon a jeho rezidentní DJ a producent Zak Gee, který nejen bude poprvé v životě hrát v Praze, ale dokonce i poprvé v životě navštíví Českou republiku. Dále se za DJským pultem představí tech-house DJ a promotér této akce v jedné osobě Akrom, rezident Chapeau rouge ze stáje Majestic circus a Vychytane.cz Na dalších patrech klubu se představí především něžné pohlaví v podobě djanes: IM Cyber, Kisscut (UK), Bassline Beenie (UK), Beast Jane, Lee Meow, DJane Annita a mnoho dalších.

Dj Zak Gee, ačkoliv hraje a produkuje hudbu více než dvě desetiletí, tak si velice chrání svoje soukromí a staví se do role underground djs, za které by měla mluvit především hudba a ne fotky či videa na sociálních sítích. Akrom ho pro vás vyzpovídal a přinášíme vám zde exkluzivní rozhovor před nadcházející párty tuto sobotu (22.07.2017).

Ahoj Zaku, pověz nám něco o tvé djské kariéře? Jak to celé začalo a kdo byl tvojí inspirací?
Ahoj všichni, jako většina djs jsem začínal v 80. letech sbíráním různých hudebních kolekcí, především od Jean Michael Jarre, Gilles Peterson, Masters at work, Frankie Knuckles, Gerald Elms aka Guitarra G, Kerry Chandler a od dalších velkých house ikon. Taktéž jsem měl rád například Carla Coxe a lokální londýnské dje. Když jsem se na začátku 90. Let přestěhoval do Londýna, house scéna byla na vzestupu a bylo úžasné žít ve městě, kde tato hudební kultura získala světovou pozornost. Byla to velice cenná lekce a já se začal věnovat djingu. Produkce vlastní hudby poté již byla jen přirozený krok kupředu, jak už tomu tak bývá.

Na jakých největších party, v klubech či místech jsi hrál?
Měl jsem to štěstí, že jsem během svého života hodně cestoval po světě a mohl si tedy zahrát na mnoha festivalech, akcích a v různých klubech. Všechny tyto akce spojovala hudba a touha si užít na maximum. Ale hraní na mejdanech se mi nejvíce zalíbilo v Evropě, konkrétně pak na Ibize, v Londýně či na jihu Francie.
Pokud bych měl vybrat své nejoblíbenější kluby, kde jsem hrál, byly by to: London Pacha, Space Ibiza, Ministry of Sound London, Madame JoJos Soho, The Cross King’s Cross a snad to brzy bude i Chapeau rouge Prague.

Co tě aktuálně baví vice, hraní jako dj nebo produkování vlastní hudby?
HAHA, nejobtížnější otázka kterou v rozhovorech vždy pokládáš djům. Aktuálně si vice užívám produkci vlastních tracků. Djing je pro mě komunikace s lidmi bezeslov, což mám také rád. Ale tvorba vlastní hudby je vlastně jednosměrná zpráva, která ovšem není vázaná na jeden okamžik na jedné konkrétní party. Je to prohlášení, co má spoustu vrstev, je vypuštěno mezi posluchače bez jednoznačného určení, jaká bude zpětná vazba.

Těšíš se na hraní v klubu Chapeau rouge? Co si připravíš pro české partypeople
Jak by řekl Carl Cox: “Oh Yes, Oh Yes”!!!! Nesmírně se těším, až rozbiju parket v klubu, který je dle historie označován jako Ďábelský klub “U Štupartů”. Mám připravenou premiovou selekci tracků na pomezí deep/tech až po techno.

A co ti říká česká hudební elektronická scéna? Znáš nějaké české dje a hudební producenty, můžeš porovnat naši scénu s tou londýnskou?
Mám velký respekt k pionýrům české elektronické scény ze 70. let, například skupina ORM Pavla Růžičky a Petra Dvořáka, kteří tvořili svůj styl plný psychedelického a melodického diska.

Jinak tolik českých producentů a djs zatím neznám, ale zalíbila se mi skupina ABAB a samozřejmě musím podpořit i Akroma, který se snaží dovážet do České republiky nova jména ze zahraničí a buduje si vlastní značku Majestic circus párties.

Jinak naše dvě hudební scény se těžko porovnávají, ale v Londýně mluvíme o česku jako o zemi, která je na hudebním vzestupu a za pár let by mohla být hlavním městem čisté techno hudby. Ale to uvidíme časem. Zatím se můžeme těšit na náš mejdan, takže „Cheers Guy’s . C U on the dance floor!!!

Vstupné: 100 Czk (4 Eur)/ dívky vstupné zdarma do 22:30

Timetable Dance floor:
22:00 – 01:00 => Akrom (CZ) [Chapeau rouge, Majestic circus, Vychytane.cz]
01:00 – 03:00 => Blue Amazon (UK) [B Se-lek Tive]
03:00 – 05:30 => Zak Gee (UK) [B Se-lek Tive]

Více informací:

Facebook akce

Resident advisor akce

https://twitter.com/SeLekMusik
https://soundcloud.com/selekmusik
youtube.com/c/SeLekMusik