Za pár dní nás čeká Mácháč festival, kam přijedou i Zonderling. Respektive jenom jeden z nich, protože stejně tak jako například u Bassjackers, tak i kluci uplatňují model, kdy jeden sedí ve studiu a druhý obráží eventy. V našem rozhovoru najdeš otázky nejen na blížící se „máchadlo“, ale také dotazy na jejich produkci a mnoho dalšího.

Jak se, kluci, máte?
Skvěle, díky za optání.

Gratulace k Vašemu poslednímu singlu Spotlight. Jak se Vám líbí reakce fanoušků?
Došli jsme k závěru, že lidem se líbí kontrast silného vokálu a temného dropu. Dostáváme hafo pozitivních reakcí, takže 🙂

Můžete ve stručnosti popsat svůj projekt?
Jsme dvojice ze severu Nizozemí, Martijn zastane většinu práce ve studiu a Jaap objíždí vystoupení. Děláme house, který se nehodí asi do žádné škatulky a doufáme, že v určitou chvíli by náš sound mohl tvořit škatulku sám o sobě.

V jakém programu tvoříte hudbu?
Cubase.

Jak dlouho Vám zabere spáchat jeden track?
Někdy den, někdy týdny nebo dokonce měsíce. Většinou ta hlavní idea vzniká během jednoho dne a pak zabere nějaký čas ji finalizovat a vyladit po té, co ji otestujeme na publiku.

Jsme v plném proudu festivalové sezóny, jaké máte léto?
Letos v létě jedeme zase pěknou řádku gigů, možná jich není tak moc, jako vloni, ale dostáváme stále lepší a lepší časy, takže je to o trochu menší kvantitě, ale větší kvalitě.

Klub nebo festival?
Oboje, a to z různých důvodů. Festivaly jsou skvělé v tom, že můžete svůj sound nabídnout i lidem, kteří by na Vaši klubovou noc nedorazili. Kluby jsou soukromější a větší podíl publika je tam kvůli Vám.

V České republice nehrajete poprvé, jak se Vám u nás líbí?
Je to jedno z našich oblíbených míst, bez legrace. Nějakým způsobem jsme v Česku získali slušnou fanouškovskou základnu a ta se postará o nadšené přijetí. Opět se na Mácháči na naše fans těšíme, ale těšíme se i na všechny ostatní.

Co je nejlepší a co nejhorší na kariéře DJe?
Nejlepší je zároveň to nejhorší – cestování. Zabírá hrozně moc času a může být velmi únavné. Ale když už se někam dostanete, potkáte cestou úžasné lidi a vidíte, jak si užívají Vaši hudbu, vyplatí se to!

Kde vidíte taneční hudbu za 5 let?
Vypadá to na velký návrat opakujících se vzorců, ale s cross-overovým vlivem. My se právě vracíme ke klasickému analogovému housu kombinovanému s techhousem, to vše ale s velmi současnými produkčními technikami. Takhle to nejspíš půjde dál, kdo ví.

Koho na scéně respektujete nejvíce?
Hodně veličin, opět z různých důvodů, ale Don Diablo je právě tím, kdo nás podporuje a zároveň je perfektní ukázkou toho, kam je to možné tvrdou prací dotáhnout – ke značce.

Na co se můžeme na Mácháči těšit?
Na mix hudebních žánrů v Zonderling stylu. V setu padnou i některé naše novinky. Navíc jde o ne úplně častou příležitost odehrát celých 75 minut. Můžeme tak předvést něco extra. Těšíme!