david novacek

Po nějakém čase jsme si opět sedli dohromady s Davidem Novackem, u kterého se toho v poslední době hodně odehrálo. Na všechno jsme se ho zeptali a teď se to všechno dovíte i vy z našeho rozhovoru.

1. Ahoj, tak prvně, co je u Tebe nového?
Ahoj. No … Záleží, co bys chtěl vědět. Spíš bych přešel rovnou k výslechu (smích).

2. Dobrá, tak jdeme na to. Víme, že jsi právě vypustil promo svého nového tracku ‚HouSchool‘ . Jak si spokojený s reakcemi?
Tak tak. Track ‚HouSchool‘ jsem dodělal a rozeslal všem známým jménům, jako je např. Bob Sinclar apod. Sám Bob si ho stáhl a reakce jsou na něj skvělé, z čehož mám samozřejmě radost a vím, že to nedělám jen tak. Jen tyhle reakce a ohlasy mě ženou kupředu. Po WMC (Winter Music Conference) v Miami bych to chtěl rozeslat na labely. Celkově s tímhle trackem to byla story. Měl jsem hodně velký problémy s ušima a celej ho i přesto potichu ve studiu dodělal.

3. Problémy s ušima? Můžeš nám prozradit víc?
Je to to nejhorší, co může muzikanta potkat. Měl jsem ve studiu špatný sluchátka, který měly hodně ostrý vejšky a středy a postupem času mi gumovaly hlavu. Dělal jsem na tom tracku a ve finále si ten kus práce chtěl poslechnout v nich. V hlavě a uších se všechno nasčítalo, nasadil jsem si je, dal nahlas, před očima tma, zamotala se mi hlava, začal jsem zvracet a v uších mi pískalo. Lítal jsem na ušní, protože jsem na tom byl až tak, že mi vadil jakejkoliv ostrej zvuk, třeba i pípnutí sms na telefonu. Řekl jsem si: Musím si dát minimálně měsíc ticho od všeho. Ale víš jak to je. Je to pro mě víc jak droga a po týdnu jsem to začal pokoušet a potichoučku dělal po troškách, až byl ‚HouSchool‘ hotovej (smích).

4. Vím, že nyní připravuješ další výborný track, který bude po zvukové stránce trochu jiný, než na co jsme u tebe zvyklí, můžeš nám k tomu říct více?
Určitě myslíš Track ‚Lia‘ . Tak ten už je taky hotovej a rozeslanej (smích). Tenhle rok bych chtěl udělat tracky žánrů, které mám nejradši. Tohle je jeden z nich. Nu Disco, Indie Dance. Je tvrdej a zároveň letní. Co můžu prozradit dál, je, že dělám teď na svých nových traccích, pak na novým s DJem Mariem a na remixu pro mýho kamaráda ze Španělska jménem Matthew Codek.

5. Co se týče hraní, co tam připravuješ a plánuješ?
Jak už jsem řekl v minulým rozhovoru pro Vás, tak Čechy mě moc nezajímají a hraní tady už vůbec ne. Nejsem ten, kterej bude posílat denně deset mailů a prosit někde o hraní, jako to dělá 99 % lidí tady. Mě to prostě nejde, nikdy jsem takovej nebyl a nebudu. Navíc mi to nic nedá a neposune mě to dál. Já dřu každou volnou vteřinu ve studiu a chci se svojí muzikou a hraním do světa. Jít za svým snem. Když to přeženu, tak si myslím, že svoje už v ČR mám odehráno a ty nej časy jsou pryč. Kam se to hnulo poslední roky, radši nebudem rozebírat. Ale abych nebyl jen negativní, tak samozřejmě jsem strašně rád, když zavolá, napíše např. známej majitel clubu, promotér, nebo někdo a řekne přijeď zase, chceme Tě tu. Nebo napíše mail někdo cizí, že o mě stojí a chtěj, abych zahrál. Je to pro mě vším. Mít plný barák a vidět, že lidi skáčou na Tvou vlastní muziku, co jsi udělal, je nepopsatelný pocit. Nicméně, letos se u nás objevím na hradeckém Air Festivalu, na což už teď moc těším. Plus nějaké residentní noci v Německu, Budějovicích a v Praze.

6. Na závěr něco, co chystáš ke svému jménu, v životě, budoucnost?
Nakousli jsme na začátku track ‚HouSchool‘. Není to jen track, ale název mojí residentní noci, labelu atd. Ulehčím Ti další otázku a rovnou odpovim (smích). Ano, chystám svůj vlastní label HouSchool. Dál bych chtěl konečně dodělat slibovanej videoklip ‚A Day In The Life‘, do kterého chybí ještě pár záběrů. No a samozřejmě vlastní produkce a nějaký plány s mým oblíbeným italským duem The Cube Guys.