12474085_10153916492850087_5324059065703113066_o

Po delší době se nám podařilo odchytnout tuzemského promotéra Roberta Vacu, který stojí například za festivalem Unique. Kromě toho spravuje program hned v několika tuzemských klubech a podařilo se mu pozvednout i Teplický klub Unico, který byl dlouho zavřený. Co stojí za jeho úspěchem a jaké akce chystá? To se dozvíte v našem rozhovoru.

Ahoj Roberte, předně ti chci poděkovat, že sis na nás udělal chvilku času. Aktuálně spravuješ program v několika tuzemských klubech a chystáš i pokračování Unique Festivalu. Dá se to časově stíhat?
Ahoj Tigi, je to tak, kromě klubů Forum a Unico Me (kde jsem produkčním), spolupracuji také externě s Luxorem v České Lípě, Starými Lázněmi v Kolíně a Střelnicí v Jablonci. Co se týče Unique Festivalu tak halový Unique je na programu 16.4. a 15.10. v České Lípě, letní open air známe zatím pouze termínově 24-25.6. a Unique Boat vypluje 27.srpna z proslulé náplavky v Praze! Jak je to časově náročné? Dá se to, jen musím mít přehled o jiných mejdanech a vše plánovat tak aby na vetší párty bylo dost času na promo a skloubit to i s programem v klubech. Větší mejdany se snažím plánovat tak, aby se nekryly s velkými eventy od United Music nebo Mácháčem a Magneticem, a jinými akcemi, které uznávám a k jejich pořadatelům chovám respekt a úctu.

Děláš program i v klubu Unico v Teplicích, které bylo delší dobu zavřené, a dělali se zde jen jednorázové akce. Nyní má klub prakticky pravidelné akce. Jak se Vám podařilo výrazně pozvednout návštěvnost?

Unico Me je má druhá srdcovka, je to nádherný multifunkční prostor s několika stagemi, vyčnívající nad ostatními podniky svým jedinečným exteriérem a interiérem s nezaměnitelným kouzlem, a to už jen z toho důvodu, že celý objekt byl postaven výhradně za účelem provozu hudebního klubu. V současné době nabízí podnik místo pro maximálně 1 500 hostů v obou halách a přilehlých terasách. Klub jsem převzal produkčně s mým kolegou Ondrou Vomelou loni před Silvestrem, začátky byly jak na horské dráze, nicméně zkušenost z předchozího startupu Fora a dostatečná píle se vyplatila a nyní je klub v situaci, že každá druhá párty je vyprodaná.

Jak reagují lidé? Chodí pravidelně?
Teplice, Ústí a Děčín je odjakživa párty kraj. Ze začátku chtělo důkladně analyzovat prostředí a mentalitu lidí, co poslouchají, co jim chybí. Momentálně zavádíme 2 taneční akce měsíčně + občas nějaký ten hiphopový koncert. A návštěvníci? Jedním slovem úžasní. Stačí se podívat na jejich reakce vždy den po eventu na fb událost, kladné ohlasy jsou pro nás to nejvyšší ocenění!

12309779_10153859460030087_1066503855426959539_o

Jak je to v Teplicích s konkurencí?
V okolí je pár menších klubů, ale nechceme se s nikým prát, my děláme pouze 2-3 akce měsíčně, takže má konkurence 5-6 víkendových dní na protiúder Ale chceme být nejlepší, to je jasné.

Jak stavíte koncept pro jednotlivé akce? Koukal jsem, že kromě EDM akcí děláte i hip hop a další.
Jak sem se již zmínil, soustředíme se na současnou edm a na programu jsou vždy 2 nabité akce s českou djskou špičkou Jednou za čas uděláme rapový koncert, byl u nás napřiklad Ektor nebo Marpo

Chystáte do budoucna nějaké změny nebo se držíte osvědčeného programu?
Pro klub je vždy důležité mít pravidelný program, a hlavně neměnit příliš často koncept, takže se budeme držet toho, co umíme nejlépe a tou jsou taneční párty! Snažíme se, aby každá měla nějakou tématiku, mohu zmínit poslední Carneval, kde se sešlo bezmála 700 pařmenů.

01

Který typ akcí máš nejraději ty?
Já mám nejraději techno, to u nás zatím trošku stagnuje, nicméně vždy po druhé, třetí hodině nabízíme návštěvníkům i hudební styly než electro house, jako techhouse a techno a nutno podotknout, že i omladina na to začíná dupat.

Je nějaký osvědčený recept na to, jak pozvednout návštěvnost klubu?
Určitě ti tu neprozradím vše , ale ten nejosvědčenější recept je tu práci dělat srdcem, s láskou k hudbě a hlavně poctivě. I když se nedaří, pořád musíš držet kvalitní program a dělat maximum pro to, aby si zákazníci opět našli cestu do tvého klubu.

Tvoje přítelkyně na tebe prozradila, že jsi zapálený „kuchtík“. Co nejraději vaříš či konzumuješ?
Ano, je to na mě už i trošku vidět , rád vařím italskou a asijskou kuchyni, ryby a v létě miluji grilování

Díky za rozhovor a ať se daří.

warm-up_cover