Rok 2013 byl plný absurdních momentů na scéně elektronické taneční hudby.
Server Turn up Bass dal dohromady žebříček sedmi těch nejabsudnějších a ukázal, že komerční taneční hudba se dostává více do podvědomí bulvárích plátků.

7. Miley Cyrus ukázala Chuckimu prostředníček a byla vyvedena z VIP zóny.
Ve VIP zoně Create Nichtclubu, kde v tu dobu Chuckie hrál, se nacházela právě zmíněná zpěvačka. Poté co ji zahlédl, si při vystoupení neodpustil poznámku do mikrofonu: “Somewhere in America, Miley Cyrus is still twerking.” Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a přítomná celebrita ukázala prostředníček (viz foto dole). Chuckieho přátelé však nelenili a zpěvačku nechali z VIP zony vyvést. Na její obranu bychom snad mohli uvést, že hudby si do té doby užívala.
Informovali jsme ZDE.

6. Poslední den festivalu Electric Zoo v New Yorku byl zrušen.
Třetí a zároveň poslední den festivalu Electric Zoo v New Yorku byl zrušen poté, co dva lidé zemřeli a 4 byli hospitalizováni. Neštěstí měla na svědomí droga zvaná „molly“. Nešťastným řešením však bylo, že organizátoři o zrušení informovali ten den ráno, kdy v místě konání byla už většina vystupujících. Vystoupení bylo zrušeno například takovým hvězdám jako Fedde Le Grand, Armin van Buuren, Laidback Luke, Steve Aoki, Diplo, Krewella, Swanky Tunes, Zedd či W&W.

5. Eminem vs. Afrojack
V holandském hlavním městě proběhlo předávání cen MTV EMA, které vyznamenalo několik hudebníků, producentů či zpěváků za jejich celoroční práci.
Globální hip hopová ikona Eminem převzal cenu v jedné z mnoha kategorií a při své „děkovné řeči“ nezapoměl zesměšnit Afrojacka. Po obdržení ceny byl Marshall Mathers vyzpovídán zvláštním zpravodajem Ronem Burgundym, aka Will Ferrell. Na jeho otázku co říká na to, že o něm Afrojack „říká sračky“ (nedávno se Afrojack nelibě vyjádřil o filmu 8.Mile), raper odpověděl – „Kdo“ ? Doslova během několika minut tohle video zaplavilo sociální sítě a lidé to bleskově sdílí mezi sebou.
O kauze jsme informovali ZDE.

4. Deadmau5 & Kat Von D řešící svůj rozchod na Twitteru.
Bývalá přítelkyně kanadské DJské star Deadmau5se jednoho dne zveřejnila na sociální síti příspěvek, kde hořce lituje toho, že je naivní. Dále dodala, že je tento, pro ní velice zraňující, vztah u konce.
„Mrtvá myš“ celou tuto záležitost potvrdil na svém Twitteru a nevěru přiznal. S tím, že na konci června přiznal nefunknčnost celého vztahu a tímto se oficiálně rozcházejí.

3. Justin Bieber vs. Michael Woods
V klubu v Jižní Korei se udajně Justin Bieber pokusil uhodit manažera Michaela Woodse poté, co DJ odmítl zahrát hip hop. Woods ihned ráno tweetoval detaily o situaci, že si polonahý Justin razil cestu klubem se svými bodyguardy až přímo k němu a požadoval zahrát nějaký ten hip hop. Potom, co DJ odmítl vyplnit jeho přání, se pokusil uhodit Woodsova manažera, ale bylo mu jasně naznačeno ať „vypadne“. Host na párty, Ben Baller dále k incidentu řekl, že Woods trochu celý incident nafukuje, ale že došlo k výměně trochu ostřejších slov. A pro ty z Vás, kteří se báli o Justina. Nic se mu nestalo a poté, co Woods dohrál si sám stoupl za DJský pult a zahrál si trochu hip hopu, který chtěl.
O kauze jsme informovali ZDE.

2. Will I AM vykradl Artyho a Mat Zo.
V singlu “Let’s Go” od Will I AM je evidentně vykradená melodie včetně samplů z tracku “Rebound” od Artyho a Mat Zo. Zpočátku je celé vykradení popíráno, ale taneční komunita na to má jiný názor. Po nátlaku se Arty (nikoli Mat Zo) objevuje na „štítcích“ jako spoluproducent. Ten se k tomu však vyjadřuje po svém: „Pokud chcete někoho vykrádat, nestačí jej pouze uvést jako spoluautora. Musíte mít povolení“.
Následně Will poskytl rozhovor pro rádio Kiss-FM, kde se zmiňuje o telefonátu, který proběhl s Artym a celou situaci uhasil.

1. Rezidentura Paris Hilton na Ibize v klubu Amnesia.
Někteří lidé to nazývali apokalypsou, když bylo oznámeno, že Paris Hilton se stane hlavní hvězdou své vlastní noci v klubu Amnesia Ibiza. I když Facebook page Amnézie byla bombardována negativními komentáři od nespokojených fanoušků vyzývající k bojkotu Amnesia, tak se její „show“ setkala s obrovským úspěchem. Tak velkým, že její pokračování bylo oznámeno i na rok 2014.