sfx

Kdo nebo co je SFX Entertainment?
Vypadá to, že se jedná o největšího hráče na poli elektronické taneční scény. Ptáte se jak je to možné ? Nedávno jsme vás informovali, že společnost SFX Entertainment koupila německou firmu i-Motion, která vlastní Nature One či Mayday. Již v době minulé proběhla akvizice (koupili 100% podíl) například s ID&T (ano, to jsou ti co dělají Tomorrowland, Mysteryland atd.) či Electric Zoo nebo dalších festivalů v Brazílii. Firma vlastní nejen párty koncepty, ale i hudební server Beatport či labely: Arc90, Tunezy, Fame House, které jsou spjati s firmou Sillermana, který celý tenhle moloch vlastní.

Ten nyní doplnil další kousek do své skládačky a koupil 75% podíl ve firmě Paylogic, která se stará o prodej a distribuci lístků ke koncovému zákazníkovi (něco jako u nás ticketpro, ale s větší působností). Například pro festival TomorrowWorld vystavil jen lístky s letenkami za 20 milionů dolarů a celkem má Paylogic na svém kontě prodaných více jak 20 miliónů vstupenek.

Paylogic CCO – Jan Willem van der Meer také poukazuje na možnost expanze a rozvoje na trhu s jízdenkami a datovými řešeními. Web, mobilní a sociální zařízení jsou pro Paylogic silné kanály, na které se chtějí v budoucnu zaměřit.

Jelikož se stanou nedílnou součástí SFX, tak bude třeba změnit design. Dle Roberta Sillermana bude na Paylogicu ležet obrovský kus odpovědnosti a prý se stanou neocenitelnou součástí obřího kolotoče.