Pro Skrillexe byl rok 2013 poměrně klidný, ale ne tak, jak by se mohlo zdát. Pomáhal při natáčení filmu (Spring Breakers ). Spolupracoval s A$AP Rockym na jeho songu „Wild for the Night“, rozproudil Las Vegas a ještě se spojil s kluky z Boys Noize kvůli svému vedlejšímu projektu Dog Blood.
Tento víkend navíc byl jedním z headlinerů na festivalu HARD Day of the Dead, který se pořádá v Los Angeles. Tam ukázal nějaké nové songy, které chystá a 30ti minutovým setem pořádně rozproudil dav.
Po skončení jeho setu udělali redaktoři Dancingastronaut s touhle djskou star rozhovor. My Vám přinášíme jeho český překlad.


 

Co udělalo z festivalu Hard Day of the Dead právě ten na kterým sis chtěl zahrát?

Když jsem vyrůstal, tak jsem vždycky vnímal tenhle festival jako jeden z nejlepších, co se týká vystupujících a kapel. Vždycky měli zajímavé interprety, kteří vystupovali a vždycky to bylo takové zajímavé a nějak to správně zapadalo do sebe. Byl jsem moc rád, že jsem si tu mohl zahrát a proto jsem si vlastně tenhle festival i vybral.

 

Kolik věcí z tvého setu bylo nových?

První tři songy byly určitě nové. Později, když jsem hrál jsem jich ještě pár přidal a určitě bych dal ještě tak 2 další ale neměl už jsem čas. Určitě jsem zahrál ale minimálně 6 nových věcí, které jsem předtím nehrál, možná i víc. Ale pořád toho mám ještě dost schovaného a chci to tak mít, dokud nevyjdou oficiálně.

 

Jak moc říkající jsou tvé nové songy? Dá se z nich poznat kam se budeš dále ubírat?

Určitě, snažím se vrátit zpátky k základům a rozhodně mám ještě dost materiálu, který jsem nehrál a ještě neviděli světlo světa pořádně. Pořád to jsem já, ale jak to kdysi někdo řekl – stejná vlna, ale nový kabát, lepší kabát.


 

Můžeš nám dát nějaké příklady názvů nových písniček?

Wow. Tak nad názvy jsem ještě nepřemýšlel, abych pravdu řekl.

 

Máš nějaké tracky s A$AP Rockym a Dog Blood projekt. Jak tahle část práce ovlivnila tvoje nové tracky a celkově tvorbu?

Miluju spolupracovat s někým kdo má nápady a možnosti. Takže pokud to vyjde, tak bych se tomu v budoucnu rád věnoval více. Je mi 25 a jsem hrozně moc nadšený z nových skladeb a jak vycházejí. Hlavně rád poznávám nové lidi. Je to vždycky sranda – dozvíte se i spoustu nových věcí o sobě, když pracujete s různými lidmi, především poznáte svoje limity a dál je posouváte.
Co se týká spoluprací, tak je to pro mě trochu přirozené. Jsem velký fanoušek v poznávání a hledání talentů. Když jsem poznal Rockyho, tak akorát vyšel jeho mixtape a zároveň i moje video. Sranda je, že člověk který točil moje video pak točil i jeho videoklip. Nedávno jsem s ní spolupracoval ve Švédsku, je to švédka a dali jsme dohromady pár dobrých tracků.

Udělali jsme toho fakt dost, takže určitě něco vyjde i na její desce a něco od ní bude i na mojí. Některé věci jsou na mých skladbách skvělé, některé mé věci zase na skladbách druhých. Jako třeba Wild for the Night  byl perfektní pro Rockyho – trošku hiphopu a mých zvuků, trochu víc vokálů a hodně jeho melodií. Pak už jen záleží na tom, jak to celé poskládáte.


 

S kým by si chtěl spolupracovat do budoucna?

Tohle se může stát příští rok, možná za 20 let, kdo ví. Ale rád bych spolupracoval s Bjork obdivoval jsem jí od chvíle, co jsem dělal vokalistu a měli jsme tour po jižní Africe před dvěma lety. Mluvili jsme spolu o tom, že by jsme dali dohromady nějaké skladby a ona to zmínila i v nějakém rozhovoru. Rád bych si tohle odškrtl ze svého listu. Bylo by to skvělý, fakt úžasný udělat písničku s někým jako je ona. Ale jak jsem řekl, rád poznávám nové lidi, takže. Kdo ví?

 

Na co se můžeme těšit v roce 2014?

Tenhle rok byl pro mě definitivně ve znamení práce a pracovního nasazení. Byla to doba, kdy jsem nebyl na žádné tour a tak jsem odpočíval a dával dohromady nové tracky. Takže rok 2014 bude ještě víc nadupanej a určitě se máte na co těšit. Na jedno se můžete spolehnout. Určitě budu venku mezi váma.