domino hell

Příběh jedné z největších tanečních akcí v Mostě začal v obýváku hlavního organizátora Slávka Šváchy, který to posunul až do dnešní úrovně Domino Hell. Kromě toho se jedná o jedinou akci, kterou pořádá a z celého příběhu bylo cítit, že tenhle mejdan nebude kvůli penězům. Původně tenhle rozhovor neměl vznikat, když jsem ale slyšel, co za celou akcí stojí a kolik lidí do toho dává svůj čas zadarmo, rozhodl jsem se, že se s vámi podělím o celý příběh.

Ahoj, Slávku, jsem rád, že sis na nás udělal chvilku času ve svém plném programu. Pořádáš akci Domino Hell v Mostě, která se bude konat již pošesté. Řekni nám, jak celý event vlastně vznikl?
Ahoj, TiGi. Děkuji moc za nabídku rozhovoru a doufám, že můj rozhovor nebude ztráta času pro nás všechny. (smích)
Jak vzniklo Domino Hell? No, popravdě řečeno to byla tak trochu náhoda. Jednou jsem svolal párty k nám domu na barák a v jednu chvíli jsme udělali “štronzo“ a napočítali přes 200 lidí, z toho asi 110 mi jich tančilo v obýváku v prvním patře domu. Potom jsem to zopakoval asi 3x vždy, když rodiče nebyli doma. Při poslední párty jsme málem zbořili náš dům a já si už řekl dost, že to stačilo. A tam vznikl název Rudolice Hell.

Uplynulo pár let a já jel naším městem a říkám si: co kdybych udělal zase párty? Ale už nebylo kde, tak jsem zavolal našemu rodinnému kamarádovi, co vlastní prostor Plesového sálu u hotelu Domino, a domluvil s ním, že udělám akci pro pár kámošů, udělal jsem událost na fb a první den se přihlásilo 600 lidí. Tak jsem si řekl, že už to nebude na domácí aparaturu a hraní z ipodu. Pak jsem s pár kamarády dal dohromady, co šlo. Od techniky, alkoholu, psychický podpory a dalších věcí – a bylo legendární Domino Hell No.1. Na které dorazilo přes 600 účastníků. Lidé se potom začli ptát, kdy bude další akce, a vlastně zájem lidí mě donutil v tom pokračovat dál. Tak je to asi ve zkratce.

Napadlo Tě někdy, že domácí party se rozroste až do takového rozměru?
TiGi, popravdě mě nikdy nenapadlo, že bych udělal párty pro 1000 lidí, a ani mě nikdy nenapadlo, že se stanu promotérem. Ale dělám to jako koníčka a neživí mě to – a možná proto mi to vychází.

Kdo všechno Domino Hell organizuje?
No to je poněkud těžká otázka. Měl jsem zezačátku takový “team“, který to se mnou dělal, ale člověk postupem času zjistí, že to nejsou ani kamarádi a ani team, ale jen vydřiduši. A dál bych to nerozebíral. Takže teď se spoléhám na pár těch nejbližších a vlastně si to děláme úplně sami. Když budu jmenovat, tak na prvním místě moje přítelkyně Petra,která to se mnou má v časech Domina hodně těžký. Moji kamarádi Marcel Kočka, Míra Černoch, Luboš Podhora, Matěj, Pepíno, Moly, Ruda a Dan. Ti všichni se podílejí svým dílkem na tvoření Domino Hell jen kvůli tomu, že chtějí. A já bych jim tímto chtěl poděkovat. Samozřejmě jsem zapomněl a ani nemůžu tady jmenovat všechny, kteří mi pomáhají, ale oni to ví, kdo to je – a těm taky díky.

slava 2

Kdy sis uvědomil, že bude třeba zabookovat nějaké lepší DJs?
To jsem si uvědomil hned, a vlastně proto to děláme všichni, ne? Aby se česká scéna někam posunula, musí se DJ zdokonalovat a učit od těch nejlepších, kteří sem až tak často nejezdí. A vlastně komu by vadilo potřást si rukou s předníma českými DJs a slyšet je na svojí domácí scéně. Nedej bože, aby se “mi“ podařilo sem dotáhnout nějaký fakt hot jméno za zahraničí. Na což už si brousím zuby.

Na co se můžeme letos těšit?
Letos můžu slíbit teď 13.5. už 6. pokračování Domino Hellu a potom mám v hledáčku letní open-air párty tady v Mostě – a nějak na podzim zase bude Domino Hell, ale uvidíme.

Pořádáš i nějaké jiné mejdany, než jen Domino Hell?
Bohužel, nemám na to kvůli své práci čas a vlastně ani nemám proč dělat něco jiného. Když se Domino Hellu tak daří. Jen maličkato pomáhám Rudovi Donátovi s Pure Festivalem v Unicu a kdo ví, třeba vymyslíme spolu nějaký veliký projekt. Nechte se překvapit …

Kde bereš inspiraci?
Tak pro mě jsou inspirací ty největší projekty, ať je to Ultra, nebo Tomorrowland či Sziget. A samozřejmě jednotliví umělci mě inspirují a hodně času trávím při poslechu jejich nové muziky. Ale poslouchám všechny žánry. Troufnu si říct, že hudba hodně ovlivňuje můj život už od mala.

Pomáhají Ti s akcí i další promotéři?
Ano, jak již jsem říkal, jsem zadobře s Rudou Donátem, co dělá Pure festival v teplickém Unico Me clubu. A myslím, že na výjimky vyjdu s každým, kdo je normální a chce spolupracovat. Ostatně by to tak mělo být. Aby se česká scéna někam posunula. A ne aby ten měl zákaz od tamtoho, že tam hrát nebude, a tamten zas se bál hrát tam, že tamten mu pak nedá booking. Lidi si musí rozmyslet, zda to dělat pro prachy a nebo proto, aby se hudba posouvala dál a lidi měli pěkné zážitky. A hlavně mít slušné vychování.

sláva

Chtěl bys pořádat nějakou megaakci typu Tomorrowland?
No tak to je kategorie sci-fi. Ale kdyby něco takového šlo v ČR uspořádat, rád bych se toho účastnil. A určitě přiložil ruku k dílu, ale myslím, že ČR na tohle není připravená. Samozřejmě bez urážky, ale třeba s Holandskem se srovnávat nemůžeme a furt čekáme na nějakého českého Armina. A když bude nás víc chtít, tak to jednou dokážeme.

Chceš něco vzkázat našim čtenářům?
Poděkoval bych jim za jejich čas, který strávili čtením mého rozhovoru. Taky za to, že chodí nejen na “moje“ akce, ale i na všechny ostatní party, akce a festivaly. A hlavně ať dál čtou housemagazine, protože je to poctivá práce, co tu děláte a neberete si servítky. A nikomu nelezete do zadku, s prominutím.

A chtěl bych jim vzkázat to, že si jich já osobně velice cením za každý den, co vstávají do práce, aby si o víkendy mohli jít zaskákat někam na parket a užít show. Díky moc!