Zveme vás v sobotu 27.10.2018 na dance stage klubu Chapeau rouge v Praze na druhou speciální edici akce Majestic circus.

Na tomto večírku vás tradičně čekají tři podia klubu s rozmanitým hudebním rozsahem. Naše Majestic circus dance floor stage bude ve znamení různých podob rovných beatů, především Deep house, Tech-house a techno. Pozvání přijal speciální host z anglické underground kultury, dj WEZ BK (British Knight) a WLSN. Jako český support se představí zakladatel akce a rezident klubu Chapeau rouge Akrom. Dále vystoupí Ravic, kterého můžete již dvacet let potkávat na české dyjské scéně. Ravic je aktuálně zástupce oblíbené dyjské crew CODE. Taktéž na tomto podiu vystoupí neúnavný párty člověk a showman v jedné osobě, produkční klubu Duplex, Tokátko. Zde teaser: https://youtu.be/NBZTHkeVvJA

Kromě djs můžete očekávat doprovodný program v podobě světelné žonglérské show v režii mladičké a krásné Michaely.

Headliner: Wez Hall aka britský rytíř se zajímal o elektronickou muziku už od svých 18 let, stejně jako většina jeho vrstevníků vyrůstajících v Newcastle upon Tyne (často zkracovaný jen na Newcastle). Díky tomu, že toto neveliké usedlé město žije především z průmyslů a je téměř ze 70 % obsazeno konzervativními křesťany, byl po této hudbě mezi mladými lidmi velký hlad. Wez tedy začal pilovat svoje djské umění a stal se djem srdcem i duší. Časem svoje nadšení částečně přeměnil z podomních house parties na profesionální hraní za spolupráce s různými kluby a agenturami. Vždy si však zachoval underground tvář a nepropadl facebook a instagram šílenství.

Aby mohl opravdu dotáhnout svoje mixy k dokonalosti a stal se producentem vlastní hudby, vystudoval prestižní hudební akademii Point Blank v Londýně a začal pracovat na projektech s Lex Loofah, Sterling VOID, WLSN a mnohými dalšími. Wez pravidelně hraje na akcích ve Velké Británii a sem tam zaletí do Čech rozvířit zdejší vody elektronické hudby. Přijdete si i vy zaplavat v jeho muzice?

Interview:

Již dobře víme, jak začínala tvoje djská kariéra, ale kdo byl tvojí inspirací?

Umělec, který mě v devadesátých letech nejvíce oslovil, byl dj Scott Bradford, spoluzakladatel a rezident klubu Shindig v Newcastle. Nejen, že pravidelně hrával jako warmup dj pro světová jména v klubu Foundation, ale byl zároveň spolumajitel místního undergroundového obchodu s vinylama a snažil se podporovat každého, kdo začínal s hudbou. Nahlížel jsem tedy na něj s bázní v několika různých směrech.

Na jakých největších párties či v klubech si hrál?

Tak samozřejmě nejlepší párty jsem zažil v samotném Newcastle během těch let, co se tu vyskytuji. Je to můj domov a zároveň i domov anglické house muziky napříč všemi kluby. A to od malých intimních zaplivaných underground skladišť až po luxusní superkluby. Nicméně všude, kde jsem na světě hrál, jsem si to skvěle užil. Není to o velikosti klubu nebo lokalitě, ale je to o lidech co vytváří tu správnou atmosféru.

Co si užíváš více? Hraní jako dj nebo produkování vlastních tracků jako producent?

Obojí jde ruku v ruce. Dnešní moderní technika dovoluje obojí propojit dohromady v jednu úžasnou souhru a harmonii. Takže díky vlastní produkci můžete být i více kreativní při michání hudby.

Proč si se rozhodl jít na prestižní hudební akademii, když už jsi měl rozjetou djskou karieru?

Point Blank Music Akademie byla úžasná příležitost a hlavně možnost nabrat další zkušenosti a získat jiný úhel pohledu na djing. Taktéž doufám, že to podstatně vylepšilo můj skill a dalo mi to impulz se učit s novým vybavením do studia a nezůstat tudíž na jednom místě.

Vím, že se ti před nějakým časem stala velice ošklivá nehoda na silnici, což mohlo ovlivnit tvoje hraní v České republice. Můžeš našim čtenářům říci, co se stalo?

Jasně, teď už je to minulost. Byl jsem účastníkem jedné šílené dopravní nehody, která se stala v lednu tohoto roku, a já zůstal 6 měsíců upoután na kolečkovém křesle. Na vině byla opilá řidička, která vyjela ze své jízdní dráhy a nepřiměřenou rychlostí čelně narazila do mého auta, které jsem v té době řídil.

Byly to těžké časy a nehezká zkušenost. Nicméně s pomocí mojí rodiny a přátel jsem se dostal zpět na nohy a to byla pro mě největší životní výhra. Samozřejmě musím zmínit, že mi pomohla i muzika, protože to je ta nejlepší medicína, kterou si můžete dávat každý den v neomezeném množství!!! J

Teď něco veselejšího, těšíš se na hraní v Chapeau rouge? Co si připravíš pro české párty people?

Hraní v Chapeau rouge se nemohu dočkat. Tohle bude potřetí, co zde budu regulérně vystupovat a stále je to pro mě nejoblíbenější klub v Praze. Má svoji duši a každé ze tří pater je vždy plné kvalitní muziky. Je pro mě velká čest, že jsem byl podruhé pozván Akromem na akci Majestic circus, které nesází na komerci a trendy, ale drží se pořád underground elektronické hudby.

Tentokrát připravuji plno skvělé šlapavé tech-house muziky. Ostatně jako vždycky. Ale o tom se musíte přesvědčit sami a přijít na mejdan.

A co si myslíš o české elektronické scéně? Znáš nějaké české djs a producenty? Můžeš z tvého úhlu pohledu porovnat scénu v České republice a v Anglii?

Myslím si, že Česká republika hudebně propojuje rozdílné hudební světy napříč Evropou. Taktéž mi přijde, že s narůstajícím počtem mezinárodních letů končících v Praze dochází k nárůstu počtu turistů cestujícím sem za muzikou a roste tím i kvalita scény.

Já osobně miluji Prahu jako město, lidi co zde žijí, architekturu a samozřejmě České pivo.

A na závěr, můžeš mi říct nějakou drsnou čí bláznivou historku z tvého hraní?

Nooo, jednou jsem se hodně zapotil při hraní v LQ clubu v Newcastle. Byl to hlavní čas, dva a půl tisíce lidí na parketu a já přebíral pomyslné žezlo po jejich rezidentním djovi. Když v tom jsem si všiml, že je za dským půltem šílené horko od světel a djského vybavení. Téměř na nic se nedalo sáhnout. Když v tom zajiskřilo v zásuvce, praskla nějaká světla a já se po pěti minutách hraní ocitl v úplné tmě. Nevím, co se stalo, ale pravděpodobně došlo vlivem nějakého zkratu v elektronice, až došlo k vyhození pojistek v celém klubu. Ticho by se dalo krájet a já jen slepě hmatal ve tmě. Naštěstí místní provozní a rezident bleskově zareagovali a vše dali během pěti minut do pořádku a pokračovalo se v párty, což byl moment, kdy všichni lidi měli radostí zdvižené ruce a z nejhoršího momentu při djingu se stal moment nejšťastnější. Tak to ale občas chodí a musím přiznat, že sem se pekelně zapotil.