Ano, jsem si vědom toho, že tohle nepatří na náš web a ano, jsem si vědom toho, že tahle fraška nikoho nezajímá. Ba co víc, ani se to netočí kolem taneční hudby.
Nicméně čím více „skandálů“ a debat se po vyhlášení této „ankety“ dostává na povrch, tím méně mě to nechácá chladným.
Tou nejzásadnější je zmanipulování celé jedné kategorie, vyhlášení „vhodného“ kandidáta a mlčky dělat že nic. Holý zadek v přímém přenosu je jen třešničkou na dortu a ukázka toho jaký jsme „intelektuální národ“ (opravdu se tomu ještě někdo smál, kromě Lucky Vondráčkové ?).

Řezník a hvězda internetu

Součástí letošního udílení cena byla i kategorie s názvem „Hvězda internetu„. Princip byl velice jednoduchý.
Kdo v internetovém hlasování dostane nejvíce hlasů, ten si převezme cenu a finanční odměnu v částce 100 000 Kč.

Na stránce hvezdainternetu.cz (kde byly vidět průběžné výsledky) se Řezník ocitl na prvním příčce. Nakonec byl také na tom stejném místě označen za vítěze ankety. Jenže pořadatelé to nenechali být a telefonicky rapera kontaktovali.
Soutěž prý oficiálně skončila 17.11. a průběžné výsledky neměly být vidět. Organizátoři to celé omlouvali jako „pořadatelskou chybu„.
Od té doby se průběžné výsledky přestali zobrazovat.

Pravda, Řezník sice není typickým vítězem téhle pseudo ankety a televizním divákům by pravděpodobně vypadly oči z důlků, ale to už problém pořadatelů, kteří evidentně celou situaci nezvládli.
Vyřazení pár dní před vyhlášením a pak dělat jakože nic je opravdu „hrdinství“. A aby toho nebylo málo, tak celé tohle divadlo režíruje pseudostanice TV Hovna (Nova) – gratuluji k dalšímu povedenému přenosu.

Rozumíme tomu, že Řezník nejde zrovna příkladem dnešní mládeži a dovolit mu vystoupit v přímém přenosu by byl luxus, který by se nemusel vyplatit. Na druhou stranu jeho „vítězství“ je jen ukázkou toho, že mládež se chce odlišit od mainstreamové muziky a poslouchat „něco jiného“. A tímhle krokem organizátoři jen ukázali, že mladé publikum je jim lhostejné.
Myslím, že celá záležitost šla vyřešit s větší grácií a rapera jen prostě nepustit k mikrofonu. Jeden nahej zadek jsme ten večer stejně už viděli.

Karel Gott vs Richard Krajčo

Kdo vyhrál kategorii „zpěvák roku“ snad nemusíme ani prozrazovat, nicméně na broznové příčce se umístil Richard Krajčo, kterým svým výrokem značně pobouřil „mistra“.

Prohlásil, že anketa není ukazatelem kvality ale pouze popularity. Karel k tomu dodal: Padesát let víme, že je Slavík anketa popularity, ale tu si přeci zpěvák získá právě na základě nějaké kvality.

V mnohém má frontman kapely Kryštof pravdu. Dokáže si tohle tvrzení představit v našem hudebním světě ? DJ Mag je také jednoznačně anketa popularity. To je asi stejné, jako kdyby Hardwell po svém prvenství prohlásil, že vyhrál anketu popularity na základě toho, že je kvalitní DJe (což bezesporu je). Nicméně by se jednalo o velkohubé prohlášení.

Takže promiň Karle ale anketa popularity není o kvalitě, nýbrž o správném PR, které máš stejně dobře promakané jako Hardwell 😉

Zdroje: hudbajeozivot.cz, musicserver.cz, iDnes.cz