tujamo

Katastrofa, neúcta a ubohost. Tyhle tři slova v poslední době nejlépe, podle hudebních kritiků, vystihují videoklipy od nahrávací společnosti „Spinnin Records“. Ta byla již v minulosti dosti kritizována za jejich ponižující představy o ženách, o čemž svědčí například skladby jako „Turn Up The Speakers“ od Martina Garrixe a Afrojacka, „Karate“ od R3haba a KSMHRa nebo „Booty Bounce“, kterou má na svědomí Tujamo. Nicméně nejnovější dílo „Cream“ od Tujama a Dannyho Avily, kde po sobě polonahé dívky stříkají tuny šlehačky, může být nejhorší hudební video ve světě EDM vůbec.

Je opravdu smutné, že dnešní svět už bohužel není jen o kvalitě hudby, ale větší roli zde hraje to, jak společnost dokáže daný track prodat. A jak všichni víme – sex prodává! Díky tomu mají skladby většinou videoklipy, které nemají s textem nic společného a sbírají větší sdílení, shlédnutí a „lajky“, aniž by za to mohl pouze samotný track.
Skladba „Cream“ nasbírala během dvou dnů přes 400 000 shlédnutí a toto číslo letí stále nahoru. Co to ale vypovídá o samotném žánru a kvalitě hudby, kterou vydává „Spinnin Records“? Myslíte si, že bez těchto nemorálních videí by byly tyto skladby stále na prvních místech?

Zdroj: youtube.com, youredm.com