Přední světová streamovací služba původem ze Švédska byla vyzvána, aby v aktuální situaci více pomohla hudebníkům – a Spotify zareagovalo rychle a jasně. Věnuje totiž deset miliónů dolarů umělcům, kteří mají výpadky svých příjmů z důvodu koronaviru.

Organizace Spojeného království PRS Foundation and Help Musicians a americká charitativní organizace MusiCares již obdržely část peněz vyčleněných společností Spotify. Služba také spustila webovou stránku, pomocí které může kdokoli darovat jedné z výše uvedených organizací.

Hudba byla mezi prvními průmyslovými odvětvími, která byla omezena kvůli světové pandemii koronaviru. Když byly takové události jako Ultra Music Festival, South By Southwest a Coachella odloženy, začal hudební svět brát situaci velmi vážně. V době psaní článku Světová zdravotnická organizace hlásí více než 455 000 potvrzených případů na celém světě, přičemž výsledný počet obětí překročil hranici 20 000.

O pomoci kultuře v ČR se zmínil v nedávném rozhovoru i ministr kultury Zaorálek, který konkrétně mluvil o pomoci hercům a vydavatelům, na které chce od ministryně financí získat až 1,5 miliardy korun. Vzpomene si i na DJe, zpěváky či rapery?