Světový leader ve streamování hudby, švédská společnost Spotify, jde oficiálně na burzu. Přihlášku si Spotify podalo na burzu v New Yorku známou jako ‚New York Stock Exchange‘ pod symbolem ‚SPOT‘. Podle přihlášky této společnosti se její akcie prodávaly na soukromém trhu za cenu 132,5 dolarů, což dalo Spotify celkovou hodnotu přes 32 miliard dolarů. Podle této přihlášky také vyšlo najevo, že v loňském roce Spotify prodělalo 1,5 miliardy dolarů.

Ve své přihlášce společnost uvedla, že si dala za cíl změnit hudební průmysl a poskytnout lepší cestu jak pro umělce, tak zákazníky, tak aby mohli těžit z digitální transformace hudebního průmyslu. „Spotify bylo založeno na přesvědčení, že je hudba univerzální a že streamování je mnohem více robustnější a bezproblémový model, ze kterého vytěží jak umělci, tak i hudební fanoušci.“

Celkový počet prémiových předplatitelů, tedy těch, kteří si za své předplatné platí, se v loňském roce zvýšil o 46 %, díky čemuž Spotify k 31.12.2017 registrovalo celkem 71 milionů těchto platících uživatelů. Spotify je přístupné v celkem 61 zemích. Nejbližší konkurent Spotify, Apple Music, je se svými 36 milióny předplatitelů celkem pozadu.