Doba, kdy se hudba, filmy, porno a další zábavní formáty z internetu stahovaly, je pryč. Nastupující generace je zvyklá všechny tyhle formáty streamovat online a podle toho vypadá i nabídka moderních služeb. Televizní zábavě jasně vládne Netflix či HBO a další velcí hráči přibudou. Té hudební zase kraluje Spotify, které se rozhodlo zveřejnit zajímavou statistiku o počtu svých uživatelů.

Hned zkraje vám vyrazí dech číslo o počtu premium uživatelů. Tedy těch, kteří si měsíčně tuhle službu platí. Tam se původem švédská firma pochlubila, že překročila hranici 124 miliónů premium uživatelských účtů. Tím to ale rozhodně nekončí, protože čísla rostou neuvěřitelnou rychlostí. A to tak, že každý měsíc přibudou další 3 miliony premium účtů.

Celkem tak firma, která byla založena v roce 2006, má více jak 271 miliónů uživatelů, a to včetně těch, kteří využívají službu ve formátu free. Čísla pak byla prezentována za rok 2019 na nedávném setkání investorů a vypadá to, že ani v letošním roce se nebude zpomalovat.

„Věříme, že čísla se budou hýbat i v roce 2020 stále vpřed, a to především díky větší a větší oblíbenosti podcastů, což je aktuálně velký trend,“ stojí v zápise.