steve angello

Na začátku tohoto roku se bývalí člen Swedish House Mafia, Steve Angello vydal do Austrálie, kde měl téměř měsíční šňůru po Big Day Out festivalech. Měsíc je dlouhá doba, navíc když hrajete jen každý víkend a pořád létat z Austrálie zpět domů, není také zrovna moc příjemné. Steve to vyřešil jednoduše, vzal si s sebou nejpotřebnější věci, aby mohl v klidu pracovat na dokončení svého vysoce očekávaného alba. V průběhu cest také poskytl jedno velice povedené interview, ze kterého vám nyní přinášíme to nejzajímavější. Takže pokud vás zajímá jak probíhá život DJské megastar když je na turné, stačí jen pokračovat dál v tom co nyní děláte.

Cestuji se spousto vybavení, takže jsem si udělal studio a pracuji v domě, který máme. Mám zde malý set-up a zkouším dodělat album,“ řekl Steve, ke svému vybavení. „Musím pracovat, musím to (album) dokončit, opravdu se k tomu dostávám. Dokončím ho druhý únorový týden a uvidíme, kdy půjde ven. Myslím si ale, že ho pravděpodobně vydáme na konci března. Takže je skoro za rohem,“ pokračoval Angello na téma jeho alba. Tohle datum nezní úplně jako výkřik do tmy, jelikož se na konci března koná slavný Ultra Music Festival v Miami, kde Steve bude hrát, takže by mohl udělat svému albu krasné promo. Spojil by tak příjemné z užitečným.

Pokud si myslíte, že život na turné je nějaký med, tak vás asi nyní trochu vyvedeme z omylu. I když byl Steve v Austrálii, kde je nyní léto, tak si moc volného času neužil. „Neměl jsme žádný čas. Já měl jednu hodinu na Gold Coast, takže jsem se prošel po pobřeží předtím, než jsem šel pracovat. Dlouho dobu jsem neopustil dům. Celou dobu jsme téměř před oceánem, dívám se na něj z okna, když pracuju, hodně to pomáhá.“ V průběhu tohoto rozhovoru se Steve nacházel v Coogee, kde je podle něj šílený a nebezpečný oceán, který ale krásně vypadá.

Angello také nezapomněl dodat, že tento rok bude pro jeho label Size Records, opravdu důležitý. Každý týden, mu spousta mladých producentů posílá dema, která všechna prochází, takže to dle jeho slov vypadá na velký rok. Díky tomu, že neustále pracoval ve svém „studiu“, tak neměl ani čas na žádné velké skupinové večeře nebo hraní basketballu, jak bývá na těchto hudebních turné dobrým zvykem.

Steve hrál na všech Big Day Out festivalech úplně jako poslední.“Bylo to skvělé, dav byl na Gold Coast skvělý, měl jsem opravdu dobrou zpětnou vazbu. Můžu vám říct, že fanoušci očekávali nějaké velké skladby. Ale šli na festival, takže možná chtěli slyšet velké tracky, ale něco jsem trochu mezi první a druhou show změnil.“ Steve se totiž musel adaptovat na to, že měl pro svůj set vyhrazenou jen hodinu a patnáct minut. Na první vystoupení měl dokonce jen jednu hodinu. „Cítil jsem jak mi čas letí a já můžu zahrát, jen polovinu svých skladeb. Takže jsem se musel trochu přizpůsobit a ořezat nějaké tracky, abych jich mohl více odehrát. Je těžké vzít lidi na cestu, když máte jen hodinu a patnáct minut. Obvykle je moje minimum devadesát minut, takže jsem zkoušel změnit můj čas vystoupení, mít kratší prodlevy během střídání s předchozím umělcem, abych mohl hrát déle. Opravdu chci hrát déle.“

Podle Steva, byla celá věc kolem střídání umělců celkem divná a nedotažená do konce. „Myslím si, že je trochu divné. Je to hodina ticha na každém festivalu. Takhle by to nemělo být, protože my nejsme kapely, nemáme pět dalších členů a tunu vybavení. Máme jen svoji produkci, ale tu stačí pouze zapojit a to zabere maximálně kolem pěti, osmi minut. Takže si myslím, že tahle výměna je divná. Když začínám své intro, tak vidím jak se lidé zbíhají ze všech stran. Přál bych si aby to bylo více uhlazenější po celý den, takže by jste mohli vybudovat nějakou atmosféru, jako na většině tanečních festivalech nebo jak to děláme na Size akcích. Ale jsem na to zvyklí, zažil jsem to už mockrát ale rád bych postavil nějakou atmosféru, ale s krátkým setem je to těžké.“

Téma rozhovoru se také stočilo, na život po rozpadu Swedish House Mafia, ke kterému došlo na konci března loňského roku. I když, podle Angella se toho pro něj moc nezměnilo. Pořád se soustředí na svou práci, na to co vždycky dělal. „Největší současnou změnou pro mě je, že jsem posledních osm, devět měsíců věnoval svému albu. Zabere to opravdu spoustu času a trochu to změnilo moje zaměření a běžný pracovní režim, protože ho chci dokončit. Je to moje první a nejvyšší priorita. Je to umělecké album, nedělám ho proto aby se líbilo někomu jinému. Pracoval jsem na něj s opravdu úžasnými umělci.“

Takže mu Swedish House Mafia nechybí? Podle všeho se to nedá úplně přesně říct. Jak se říká, všechno má své klady i zápory. „Jednou za čas mi kluci chybí, je vždy pěkné být na turné s velkou kapelou, ale mi jsme vždycky měli tyhle přestávky, do konce i když byla Swedish House Mafia aktivní. Klidně jsme nemuseli během půl roku udělat jedinou show. Naše sólové kariéry vždycky tvořily 95% našeho roku. Na konci Swedish House Mafia jsme měli tolik vystoupení, že mi to připadá, jako by jsme jich udělali dost na dalších deset let.“

A co dál čeká na Steva, po konci jeho turné po Big Day Out festivalech? Až se vrátí domů ke své manželce a dvěma dcerkám do Los Angeles? „Budu na to mít dva týdny. Pak začneme plánovat věci pro Miami Winter Music Conference. Budeme dělat opravdu, opravdu skvělé věci v Miami. Bude to opravdu skvělá show s opravdu povedenou kampaní o které nyní nemůžu moct mluvit ale myslím si, že se lidem bude líbit. Pracujeme na tom téměř jeden rok, plánujeme tuhle kampaň, kterou budeme dělat. Takže jsem opravdu rád, že se dostáváme do bodu, ve kterém je Miami téměř za rohem,“ dokončil Steve své povídaní.

To je prozatím vše. Doufáme, že jsme vám aspoň trochu přiblížily něco málo ze zákulisí DJského života. Až budeme mít další informace ohledně Stevova alba, které by se mělo jmenovat ,Wild Youth‘ tak vám dáme ihned vědět. Mezitím, si můžete pustit pravděpodobně jednu ze skladeb, která se na něm objeví. A kterou Steve hraje po každé na konci svého setu.