Steve Angello patří mezi nejvíce respektované umělce na poli elektronicky taneční hudby, kde se pohybuje už přes deset let. Takže když něco říká, tak se ho vyplatí poslouchat, jelikož máte jistotu, že to nebudou jen nějaké prázdné výkřiky do tmy. Steve se nyní rozhovořil na téma současné situace ‚EDM‘ scény.

Všechno to zní stejně. Může to eventuálně dojít až k tomu, že to zabije tento žánr, protože lidé nebudou schopni říct, kdo udělal co„. Také zavzpomínal na staré časy, „v osmdesátých a devadesátých letech dělali hudbu jinak, když slyšíš tyhle songy, tak znáš každé slovo… Chic měli vlastní zvuk, Stevie Wonder měl svůj zvuk, Michael Jackson měl vlastní zvuk. Dnes nemůžete říct, který umělec dělal který track„.

Musíte si vytvořit vlastní zvuk. Daft Punk vlastní jejich zvuk. To je také důvod, proč tak moc miluji indie hudbu. Můžu poslouchat Temper Trap nebo Arcade Fire a všechno to zní rozdílně. To je proč, miluji hudbu„. Steve současný stav, popsal jako ‚McDonalizaci‘ nebo-li homogenizaci scény. Jak jistě z našich předešlých článků víte, tak Steve pracuje na svém albu k čemuž říká, „nechci vytvořit McDonald. Chybí mi hudba, chybí mi nástroje, chybí mi kapely jako Pink Floyd, chybí mi všechny tyhle experimentální věci„.

Nakonec také trochu poodhalil, jak jeho nové album bude znít. „Dělal jsem tohle album, malinko indie. Je velmi melodické a je trochu melancholické. Jsem náladová osoba. Snažím se také reflektovat, že jsem ze Švédska, kde je po 90% roku tma. Tohle určitě projde skrz album„. Steve aplikuje svoji ‚změna je dobrá‘ filozofii, také ve své kreativní agentuře, „Naučil jsem se, že je důležité být inovativní. Každý rok měním svoje logo, umělecký směr a moje barevné schéma. Je to jako módní značka, pro mě je to svěží po celou dobu„, uzavřel Steve své povídání.

Co si o současném stavu ‚EDM‘ scény myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů.