Po svém debutovém album ‚Wild Youth‘, které vyšlo na začátku roku 2016, vydal Steve Angello své druhé studiové album, které pojmenoval ‚Human‚. Steve tohle album popisuje jako ‚překlad budoucnosti, nový koncept, novou vizi‘. Také se jedná o první album a vůbec první projekt takového rozsahu, který celý připravil a nahrál ve svém rodném Švédsku od té doby, kdy se ze své rodné země odstěhoval.

Human obsahuje celkem 21 skladeb, ale rozhodně nečekejte žádné soudobé ‚EDM‘ nebo hudbu ve stylu Swedish House Mafia. Human by se dal po hudební stránce přiblížit a popsat jako mix mezi Daft Pank, Boys Noize, Justice a Kavinsky – tento druh elektronické hudby.

Steve Angello se nebál při tvorbě tohoto alba experimentovat ze svým zvukem a nehrál na jistotu, naopak se snažil přijít z něčím zcela odlišným, než na co jsme z jeho dřívější tvorby zvyklí. Výsledkem je album, které nemusí po hudební stránce sednout všem, na druhou stranu se jedná album, ve kterém Steve Angello odhazuje všechny zábrany a nebojí se jít svou vlastní cestou naprosté kreativní svobody, což je slyšet z každé skladby toho alba.

Human vyšlo 27. dubna na labelu Steva Angella Size Records a pořídit či poslechnout si ho můžete zde.