12274259_10153421450872408_8137799753487819340_n

Steve Angello pracoval na svém debutovém album ‚Wild Youth‚ poslední 3 roky. Ihned po skončení Swedish House Mafia přesunul svůj veškerý čas na toto album. Původně mělo vyjít u Columbia Records, ale jelikož tento label nepodporoval album tak, jak si Steve představoval, tak se vykoupil ze smlouvy a vydal ho sám na svém labelu Size Records. Kromě toho chtěl mít plnou kreativní kontrolu nad obsahem a formou propagace, což by u Columbia nikdy neměl.

Steve se rozhodl datum vydání alba rozdělit na dvě části. První část vyšla 20. listopadu a obsahoval 6 skladeb. Druhá část vyšla 22. ledna a obsahovala 7 tracků. Tímto jsme dostali celé album, které obsahuje na 13 skladeb. Jak řekl sám tvůrce, tohle album reflektuje jeho dosavadní život. Sám ho nazval soundtrackem svého života. Což se odráží v samotných skladbách a jejich obsahu. Na albu se také nachází hity, které vyšly dříve jako singly, a to ‚Children of The Wild‘, ‚Wasted Love‘ nebo ‚Remember‘.

Celé album začíná skladbou ‚Rebel Nation‚, která slouží jako perfektní úvod do celého alba. Skoro se podobá znělce k uvedení boxerů do ringu. Hlavní beat občas přejde do téměř dubstepového tempa a vokál k tomu nazpíval Andrew Watt. Poté následuje všem dobře známý track ‚Children Of The Wild‚. Festivalový hit, na kterém spolupracoval Steve s Mako a dětským sborem a hlavně vás chytí svou veselou melodií. Jediný čistě instrumentální track alba je skladba ‚Tiger‚. Jejím hlavním znakem je pomalejší tempo a ze začátku patrné zvuky přírody. Tento song patří mezi jedny z mých nejoblíbenější z tohoto alba.

Pak přijde na řadu ‚Last Dance‚, na které Steve pracoval se svým mladším bratrem AN21 a zpěvákem jménem Franz Novotny. Jedná se o příjemný track, s hřejivou melodií a celkově letním nádechem. Co vás zde rozhodně zaujme, je hvízdající melodie, kterou má na svědomí sám zpěvák. Poté následuje ‚Wasted Love‚, další známý hit se zpěvákem kapely The Temper Trap, kterým je Dougy Mandagi. ‚Stockholm Skies‚ je název šesté skladby alba. Na té se podíleli dva švédští muzikanti a zpěváci Tom Taped a Alex Aris. Tohle trio vytvořilo chytlavý progressivní kousek, který i když to možná na poprvé nepoznáte, se vám pěkně zaryje do mysli. Dalším v pořadí je track ‚Revolution‚. Tento track dal Steve dohromady se Davidem Garzou a Francescem Rossim. Jedná se o deepovější skladbu, která nechává vzpomenout na Stevovo tech-house alter ego Mescal Kid.

Osmým trackem je další festivalový hit ‚Prisoner‚ s vokálem od Cary Go. Zajímavostí tohoto tracku jsou zvony, které tvoří jeho velkou a důležitou část. Jedná se o zvony jednoho kostela z Benátek, které zde Steve nahrál na svůj mobil a pak vysamploval v počítači. Následujícím kouskem je nejdelší song alba ‚The Ocean‚. Jedná se o sedmiminutovou melancholickou jízdu, na které se podíleli také Saturday & Monday a zpěvačka Juliana Spada. ‚Someone Else‚ je název tracku, na kterém Steve pracoval se zpěvákem kapely Imagine Dragons Danem Reynoldsem. A v duchu spojení těchto dvou světů zní i tento track. Kromě energického tanečního beatu jsou další dominancí tohoto tracku syrové tóny rockové kytary.

Po této jízdě přijde na řadu další známý hit, a to skladba ‚Remember‚, což je spolupráce s kapelou ‚The Presets‘. Na té vás určitě chytí povedený vokál a text, který nazpíval zpěvák tohoto australského dua Julian Hamilton. Ten je doplněný o klavírové akordy, ke kterým se přidá kytara a vše vygraduje do melodie, která vám vykouzlí úsměv na tváři. Předposledním kouskem je skladba ‚Stay‚, na které se podílela skupina Saints Of Valory. Hlavním tahounem tohoto tracku je melancholický hlas zpěváka této kapely, Gavina Jaspera. Doplněný o stejně melancholický progressive house, jenž nás doprovodí až téměř na úplný konec.

Poslední skladba celého alba se jmenuje ‚….‚ což má své důvody. K tomuto tracku se hodí napsat jen to, že se jedná o nejvíce osobní skladbu Steva Angella z tohoto alba. Ze samotného textu je patrné, že si Steve Angello na Wild Youth pozval velice pestrý doprovod hudebníků a kapel. Jak sám dříve řekl, všechno jsou to lidé a umělci, se kterými chtěl vždy spolupracovat a více si tedy nemohl přát. Což je znát i na výsledku. Možná vás zklame, že se nejedná o čistě taneční album. Sám tvůrce se několikrát nechal slyšet, že nedělá klasické taneční, nebo chcete-li ‚EDM‘ album. Wild Youth je elektronické album, plné rozmanitých nálad, ale především je to hudební průvodce životem svého tvůrce, Steva Angella.