Steve Angello

Steve Angello je zapleten do právní bitvy kvůli obvinění z podvodu. S touto zprávou přišly švédské stránky Expressen, které napsaly: „Člen Swedish House Mafia Steve Angello, 33, byl zažalován svým uměleckým kolegou a bývalým obchodním partnerem o zhruba 116 miliónů švédských korun.“ V přepočtu se jedná zhruba o 13 miliónů dolarů, tedy kolem 312 miliónů Kč.

Dle Expressen celá žaloba zahrnuje „podvod, nedodržený obchodní kontrakt a zločiny proti správě nemovitostí.“ Soudní řízení tvrdí, že akce Steva Angella „byly úmyslné a vědomé, protože věděl, že takové chování poškodí žalující stranu.“ Dále ho obviňuje z údajného zakrývání podvodu „neustálým opakováním a zkreslujícími informacemi.

Angellův bývalý obchodní partner tvrdí, že ho švédský DJ najal jako obchodního developera, který se později stal plnohodnotným partnerem. Dále tvrdí, že mu byl slíben měsíční plat, stejně tak jako 5 % akcií společnosti. Nicméně se neví, o jak velký plat a o jakou společnost se mělo jednat.

Dle všeho Steve Angello této žalobě nepřikládá velkou pozornost. Sám Expressenu řekl, že soudní spor „postrádá smysl a je plný výmyslů a lží … Nepřemýšlím o tom. Pokud by tam bylo něco vážného, byl bych o tom obeznámen. Ale je se o to nestarám. Nejsou tam žádné důvody.“

Angello také prohlásil, že podá protižalobu. Nicméně, Expressen informoval, že od rána 1. listopadu ani Angello nebo jeho zástupci zatím nepodali žádnou protižalobu u soudu v Los Angeles, kde je tento soudní spor veden. O tom, jak se celá situace bude dále vyvíjet, vás budeme informovat.

Aktualizace: Dle soudních dokumentů a zdroje, Billboard Dance prozradil, že žalobu na Steva Angella podaly dvě osoby. Tou první je Jade Maxe Assad, který dříve působil jako výkonný vicepresident Size Records, a tím druhým je newyorský DJ a producent Junior Sanchez.

Assad podal žalobu 16. září za porušení dohody o partnerství, dlužné podvody, neplacení mezd a nekalé obchodní praktiky a jeho slyšení je naplánováno na 17. ledna 2017. Sanchez podal žalobu 21. října za podvod, porušení ústní smlouvy a jiné obvinění. Jeho slyšení je stanoveno na 21. února 2017.

Zdroj: dancingastronaut.com