aoki 2

Král dortů neboli Steve Aoki urazil dlouhou cestu od spuštění nahrávací společnosti ve svém bytě, aby se stal jedním z nejlepších producentů a DJů na poli elektronické taneční hudby. A tuto životní cestu se nyní rozhodla zdokumentovat streamovací společnost „Netflix“, která filmu dala jméno, jenž tohoto umělce perfektně vystihuje – I´ll Sleep When I´m Dead.

V dokumentu budeme moci shlédnout, jak Aoki začal se svým vydavatelstvím před 18 lety v pouhém vysokoškolským bytě, a samozřejmě nebude chybět ani náhled na ty největší akce a festivaly, kterých se umělec zúčastnil, včetně 300 představení v pouhém jednom roce. Také je zde zachycen Aokiho vztah s otcem – Rocky Aokim, který je zakladatelem restaurací Benihana a bývalým olympijským zápasníkem. DJ se zde svěří, že se celý život snažil na svého otce zapůsobit a získat od něj určité uznání. Steveova snaha se v jeho kariéře vyplatila a roku 2013 byl dokonce nominován na cenu Grammy za nejlepší taneční/elektronické album roku.

To a mnohem více se dozvíte v tomto dokumentárním filmu „I´ll Sleep When I´m Dead“, který bude vycházet již 19. srpna. A mezitím si můžete dát menší ochutnávku v podobě traileru níže.

Zdroj: youtube.com, digitaltrends.com