steve aoki cake 2

Není pochyb o tom, že v dnešní době, kdy vládnou světu sociální média, jsou naše hvězdy čím dál více na očích a nesou tak sebou větší zodpovědnost za to, jak se budou na veřejnosti prezentovat. Zatímco mnoho dnešních „stars“ si užívá své slávy, peněz a pracuje na nových věcech, jsou zde i tací, kteří se nezabývají pouze hudebním průmyslem, ale také charitativními akcemi. A právě i odvětví EDM se ukázalo jako další skvělá platforma pro pomoc těm, kteří to nejvíce potřebují. Díky tomu se do těchto akcí zapojuje čím dál více DJs, kteří tak krásně využívají své popularity a ziskovosti k tomu, aby udělali (nejen díky hudbě) svět o trochu hezčí. Do těchto akcí se zapojují umělci jako Calvin Harris, Avicii, Tiësto, David Guetta nebo třeba Steve Angello a mnoho dalších.

Jelikož byl tak veliký zájem o filantropické úsilí, vytvořilo MTV tzv. „CHIUKU AWARD“, jako uznání celebrit, které pomáhají rozvíjet speciální projekty, jenž přinášejí sociální změny ve světě.

V letošním roce tak cenu získalo jedno z největších jmen, co se taneční hudby týče – náš král dortů – Steve Aoki!

„Za celou mou kariéru jsem se podílel na mnoha charitativních a neziskových akcích. Vždy jsi najdu čas se vrátit a pomoci, když budu moci,“ vysvětluje Aoki. Loni jeho charitativní fond poskytl na čtyři oblasti zdraví a výzkumu více než 65 000 dolarů. DJ se zavázal darovat jeden dolar z každé prodané vstupenky na jeho Aokify americkém turné, které probíhalo jak v USA, tak v Kanadě. Pro více informací o charitativním fondu Steva Aokiho zamiřte na SteveAokiFund.com.

Více se o DJs a jejich filantropické práci dočtete zde.

steve aoki chiuku

Zdroj: edm.com