Zdroj: Wikipedie

Tijs Michiel Verwest, narozen dne 17. ledna 1969, světově proslulý nizozemský DJ a producent elektronické taneční hudby, který v minulosti používal několik přezdívek, nicméně většina jeho práce je známa pod jménem Tiësto. Tato přezdívka je zkomoleninou jeho jména z dětství.

V roce 1997 založili s přítelem Arny Blinkem vydavatelství Black Hole Recordings, kde vydal svá první CD; Magik a In Search of Sunrise. V letech 1999 a 2000 založili s Ferry Corstenem vlastní trance projekt zvaný Gouryella. V roce 2000 vytvořil Tijs remix písně Silence od kapely Delerium se zpěvačkou Sarah McLachlanovou.

Díky tomuto remixu, který se dodnes řadí mezi jeho nejslavnější písně, jak si sám velký umělec pochvaluje, si jej oblíbil větší okruh posluchačů. O rok později vydal album In My Memory, na kterém se nacházelo již několik velkých hitů, které odstartovaly jeho kariéru. Časopisem DJ Magazine byl třikrát za sebou jmenován nejlepším DJ roku v letech 2002 až 2004.

Po vydání druhého alba Just Be se představil v roce 2004 na zahajovacím ceremoniálu letní olympiády v Aténách. Tím se stal prvním DJem, který živě zahrál v rámci olympijských her. Zvlášť pro tento ceremoniál vytvořil několik písní, které byly později spojeny v jeden mix a vydány na konci téhož roku.

V dubnu 2007 vydal album Elements of Life, v pořadí již třetí studiové album. V Nizozemsku a USA se toto album umístilo v žebříčcích na prvním místě a v roce 2008 bylo dále nominováno na Grammy Award. Další, v pořadí čtvrté album Kaleidoscope, bylo vydáno v říjnu 2009. Páté přišlo na řadu o pět let později a neslo název A Town Called Paradise.

Poprvé se Tiësto objevil v ČR v roce 2003 na festivalu Creamfields. Následně v rámci své tour rovněž několikrát navštívil ČR: 18. září 2009 například zahrál v O2 areně. V roce 2011 zavítal pro změnu do Brna. Jeho zatím poslední návštěva naší vlasti proběhla v prosinci 2018 na zimním Magnetic festivalu.

Je také držitelem ceny Grammy za nejlepší remix, kterou dostal za svou verzi skladby All of Me od Johna Legenda. V anketě DJ Mag pak dostal cenu Legend Award, která ho pasovala na nejpopulárnějšího DJe posledních dvaceti let.

Více informací pak můžete číst na wikipedii.