tiesto

Holandský DJ, producent a hlavně světová megastar na poli elektronické taneční scény – to všechno je Tiësto. Jeho hvězda ani po tolika letech nevyhasla a stále se (podle ankety DJ Mag) řadí mezi nejoblíbenější borce za mixážním pultem. O to více je sledován každý jeho pohyb a podle toho vypadá i aktuální kauza, která hýbe EDM scénou. Tijs totiž nevystoupil na desátém ročníku Creamfields v Peru, kde měl hrát jako headliner. Důvod, který uvedl na svém twitteru, nebyl nikterak specifický, údajně se jednalo o bezpečnost, kterou nebyl pořadatel schopen zaručit.

Podle zákulisních informací se do prostoru backstage dostala „skupinka lidí“, kteří tam neměli co dělat, o čemž se dozvěděl i nizozemský rodák a po domluvě se svým managementem své vystoupení zrušil. To se pochopitelně setkalo s nevolí fanoušků, kteří okamžitě zasypali pódium lahvemi a dalšími odpadky. Roli headlinera akce pak mohli převzít Blasterjaxx, ale vzhledem k chování fanoušků se pořadatelé raději rozhodli celou akci ukončit.

Závěrem jen dodejme, že jižní Amerika je pro DJs prokletý kontinent, protože snad na každém větším festivalu se odehraje nějaký průšvih. Již v minulých letech zde své vystoupení rušily ty největší DJské hvězdy. Naposledy například Dimitri Vegas & Like Mike, kteří nedostali za své vystoupení zaplaceno dle domluvených podmínek. Nebo připomeňme vystoupení Nickyho Romera v Kolumbii, kde začala hořet stage od ohňostroje (video ZDE).

Zdroj: we rave you, youtube