Největší beach open air festival v ČR oznamuje svého pátečního headlinera. První festivalový den na Mácháči vystoupí, u nás velmi oblíbený, Timmy Trumpet.

Timmy Trumpet, vlastním jménem Timothy Jude Smith, pochází z Austrálie. Na státní škole Carlingford High School však propadl jazzu. „Když mi byly čtyři, začal jsem hrát na trumpetu a hned na to i skládat. Jakmile jsem objevil jazz, začal jsem jamovat na všechno, co jsem slyšel. Hlavně na skladby z rádia. Netrvalo dlouho a natrefil jsem na house music “ říká Trumpet, který se proslavil právě unikátní kombinací DJingu s live trumpetou.

„Jste tím, co posloucháte. Proto byste neměli skončit jen u poslechu hudby, kterou byste rádi dělali, ale naopak poslouchat co nejvíce různých žánrů a nechat je na sebe působit“ radí Timmy Trumpet. „Já jsem poslouchal opravdu všechno – od Metallicy po Mozarta.“

Ačkoliv jeho první oficiální nahrávka je datována rokem 2009, EDM scénou prvně otřásl v roce 2011 se skladbou Horny, která obsadila 5. místo v Aria Charts. Dnes má na svém kontě více jak tři desítky singlů, z nichž tři se staly no. 1 v Aria Charts a těsí se platinovým prodejům. Jeho skladby pravidelně ve svých setech hrají Armin van Buuren, Carl Cox, Fedde Le Grand nebo Fatboy Slim. Je podepsán u Ministry of Sound, ročně absolvuje na 200 vystoupení, byl vyhlášen nejlepším australským DJem a podle DJ Magu je aktuálně 33. nejpopulárnějším DJem světa.

19. ročník největšího tanečního beach open air festivalu v ČR proběhne ve dnech 23. a 24. srpna 2019
Předprodej exkluzivně na www.ticketmaster.cz

www.festival-machac.cz
https://instagram.com/festivalmachac/
www.youtube.com/MACHACfestivalofficial