Štěpán Tokátko Ježek patří mezi stálice na české taneční scéně. Produkční pražského Duplexu a hlavně DJ, který s plným kalendářem obráží nejen tuzemské kluby, ale také ty zahraniční. Štěpán si za mnoho let hraní vybudoval nejen přátelskou komunitu, ale také renomé, díky kterému se mu letos podařilo dostat na věhlasný festival Tomorrowland. Ano, Tokátko bude vůbec první Čech, který si zahraje na nejpopulárnějším festivalu na světě. Již letos v létě v rámci prvního víkendu ho tam můžete zastihnout na jedné ze stage. Díky této příležitosti jsme Štěpána oslovili k rozhovoru pro housemagazine.cz

Ahoj Štěpáne, díky za tvůj čas a rovnou přidávám gratulaci ke skvělému bookingu na Tomorrowlandu. Jaký je to pocit?

Ahoj Tigi, zdravím všechny čtenáře Housemagazine.cz a děkuji z celého srdce. Pocit je to neskutečný. Kdyby mi někdo před lety řekl, že se tohle stane, tak mu neuvěřím. Za mě je to velká satisfakce za všechny ty roky strávené za mixákem a zároveň i splnění jednoho velkého snu a samozřejmě také životní milník. Mám z toho obrovskou radost.

Jak se vůbec stane, že obyčejný kluk z ČR si zahraje na věhlasném Tomorrowlandu?

Pro mě to bylo taky překvapení. Za všechno může můj velmi dobrý kamarád, belgický DJ a producent Sem Thomasson, kterého již několik let pravidelně bookuji do České republiky. Je to strašně v pohodě týpek. Pokaždé, když tu byl, tak jsme spolu zažili spoustu neopakovatelných zážitků. Sem mi rád opakoval, že mě někdy pozve do Belgie na nějakou svoji akci, ale nikdy jsem ho nebookoval za účelem nějaké výměny. Před nedávnem se mi ozval, že pro mě má teda konečně hraní v Belgii. Tak jsem se ho zeptal, že v jakém klubu? A on na mě, že na Tomorrowlandu. 😀 Tak mi trošku spadla brada 😀

Na jaké stage hraješ?

Hraju na Hot Fuss stage by Casa Corona, což je zároveň jméno labelu, na kterém Sem Thomasson vydává své tracky. Jedná se o jednu z menších stage, ale na to se historie neptá 😀 Já sem vděčný, že jsem dostal šanci si na festivalu vůbec zahrát. Měl bych radost, i kdybych tam hrál na Toi Toice 😀 Strašně se na to těším!

Budeš se na hraní nějak připravovat?

No to si piš. Tenhle set musí být legendary. Samozřejmě ho mám v plánu i nahrávat jako videoset, abych se o něj mohl posléze podělit na Youtubu. Na Tomorrowlandu nehraješ každej pátek.

Ve který den festivalu tě fanoušci mohou zastihnout?

Na festivalu hraju v sobotu 22.července od 13:00 odpoledne. Tyhle denní hraní mi vyhovujou a mám je moc rád, takže si to hodlám užít naplno.

Když se řekne Tomorrowland co to pro tebe znamená? A byl si na tomhle festivalu někdy předtím?

Pro mě je to DJská meta. Je to další level. Postupem času jsem ty mety poslouval dál a dál. Bylo to asi takhle – rád bych si zahrál v Roxy, rád bych si zahrál v Duplexu, rád bych si zahrál na českém festivalu, rád bych si zahrál na Mácháči na hlavní stage, rád bych si zahrál na akci v zahraničí, rád bych si zahrál na zahraničním festivalu, rád bych si zahrál na Ibize, rád bych si zahrál na Zrče. No a všechny tyhle milníky jsem si již splnil. Tomorrowland je další krok. Je to festival, který znám pouze z videosetů a after movies a ještě jsem neměl tu čest ho navštívit ani jako návštěvník. Je to legenda mezi festivaly a já udělám všechno proto, abych zde naši krásnou zemi v srdci Evropy co nejlépe reprezentoval.

Je nějaký festival, kde by sis chtěl zahrát, kromě Tomorrowlandu?

No určitě. Je potřeba nastavit další metu. Rád bych expandoval mimo Evropu. Z amerických festivalů by se mi líbil třeba Burning Man, Coachella, EDC nebo Ultra Miami 😀 ale zase ty cíle nemůžou být úplně přehnaný. Z těch evropských bych si moc rád jednou zahrál třeba na EXIT festivalu v Srbsku. Jinak další metou může být například hraní v Asii nebo třeba Austrálii. Nicméně jsem rád za každé zahraniční hraní, protože mě neskutečně baví cestování. Uvidíme co mi budoucnost nadělí.

Co bys doporučil ostatním DJům, aby si někdy splnili svůj DJský sen?

Zakladem je vytrvalost. DJs musí pochopit, že je to běh na dlouhou trať a nemůžeš chtít všechno hned. Já hraju už asi 20 let a ty DJské sny jsem si plnil postupně. Ta cesta je cíl. A samozřejmě taky nesmíš bejt kokot. Velmi důležitá vlastnost je pokora. Když se budeš někam vehementně cpát, tak spíš čekej, že to bude mít úplně opačnej výsledek. Buď v pohodě. Seznamuj se s ostatníma v oboru. Nech si poradit. Netlač na pilu, ale snaž se trochu a výsledky se dostaví.

Díky za rozhovor a na Tomorrowlandu se těším. Dáme drink 😊

Já děkuji velmi za rozhovor a těším se nejvíc!