Naši pravidelní čtenáři jistě zaznamenali článek o nehodě, která se odehrála 5. prosince loňského roku na dálnici S3 v Polsku, kde při bouračce dvou vozů byl usmrcen jeden člověk. Účastníkem nehody byl i populární DJ a producent Tom Swoon, kterému při dechové zkoušce zjistili více jak dvě promile v krvi.

To mělo za následek, že Tom byl vzat do vazby, která mu nedávno byla prodloužena až do konce vyšetřování. V závislosti na tom byl se Swoonem ukončen vztah mezi ním a labelem Spinnin records, který odmítl vydat již připravené skladby, a výpověď dostal Swoon i od své bookingové agentury. Co však stále nepřicházelo, bylo oficiální Swoonovo stanovisko k celé situaci. To se teď ale změnilo.

Na sociálních sítích se objevil ručně psaný dopis, který Tom ve vazbě sepsal. V něm krátkou rekapitulací říká, co se stalo, a pak je to hodně sypání popela na hlavu. V dopise se kaje za svůj čin, který prý pořád nechápe, jak se mohl stát. A že život s myšlenkou, kdy se účastnil nehody, kde byl usmrcen člověk, je ten nejhorší vůbec.

V závěru dopisu pak uvádí, že pokud se dostane z vězení na svobodu (neví se kdy, protože vyšetřování stále běží), tak se stane úplně jiným člověkem a odstartuje zcela nový život. Zároveň uvádí, že tím pádem končí s projektem „Tom Swoon“, aby se mohl zaměřit na důležitější věci, než je hudební kariéra.