Minulý víkend se uskutečnilo první vydání digitálního festivalu Tomorrowland Around the World. Zcela nový magický svět tohoto velkolepého dvoudenního digitálního hudebního festivalu nebyl tentokrát v Boomu, ale na nádherném ostrově Pāpiliōnem. Celý svět se znovu spojil – respektujíc opatření ohledně COVID-19 – a více než 60 nejvýznamnějších umělců na světě z oblasti elektronické taneční hudby předvedlo své nejnovější skladby na jedné z 8 různých scén.

Sešlo se více než 1 milion diváků

Více než 1 milion Lidí Zítřka z celého světa se sešlo na prvním vydání digitálního festivalu Tomorrowland Around the World. Od Japonska po Mexika a Island… svět se opět sešel na jednom místě: na magickém ostrově Pāpiliōnem. Pokud jste si zakoupili víkendový lístek, budete mít šanci ostrov znovu navštívit a vychutnat si všechny jednotlivé DJské vystoupení po dobu dvou týdnů od středy 29. července. Lidé si také mohou zakoupit samostatnou vstupenku na platformu Relive (12 EUR, 50) přes Tomorrowland.com.

Čtyři různá video-studia rozmístěná po celém světě

Tomorrowland postavil 4 velká studia se zelenou obrazovkou, v Belgii (Boom), USA (Los Angeles), Brazílii (Sao Paolo) a Austrálii (Sydney). V těchto studiích nahrálo své vystoupení více než 60 umělců, včetně Katy Perry, David Guetta, Martin Garrix, Steve Aoki, Tiësto, Dimitri Vegas and Like Mike, Eric Prydz a mnoha dalších. Všechna tato studia byla stejně vybavena, DJské pulty, a kulisy, které byly minimálně 6m vysoké a 8 metrů široké. 

Až 38 kamer…

Kromě šesti 4 HD Ultra HD kamer bylo na každou scénu vytvořeno i několik virtuálních kamer, což následně umožnilo režisérovi vybrat si během nahrávání z až 38 kamer.

Digitální 3D prostředí Tomorrowland Around the World má oproti moderní počítačové hře 10 krát více polygonů a světel.

Na pódiu je více než 750 virtuálních lamp, které byly všechny ručně nakreslené.

Bylo shromážděno více než 300 TB (rovnající se 329 853 597 770 307 bajtů) záznamu. Desítky různých renderovacích motorů pracovaly 4 týdny – 24/7 – na zpracování všech dat.

280 000 virtuálních návštěvníků 

Každá venkovní scéna na ostrově měla plochu 16 čtverečních kilometrů, pro kterou bylo vytvořeno 32 000 stromů a rostlin a více než 280 000 virtuálních návštěvníků festivalu s vlastními vlajkami a dalšími atributy festivalu. K DJským výkonům byly navíc přidány speciální efekty, velkolepý ohňostroj, působivé laserové show a realistické davové a zvukové efekty.

Pro zajímavost: všichni zaměstnanci Tomorrowland se zúčastnili zvukových nahrávek.

Inspirační sezení

Belgické mediální osobnosti Eva De Roo a Aster Nzeyimana koordinovali Love Tomorrow Inspiration Sessions a mluvili s16 mezinárodně uznávanými osobnostmi z různých oborů. Adrien Moisson, Arnoud Raskin, Ben Francis, Bethany Hamilton, Boyan Slat, Gaggan Anand, Guy Laliberté, Ida Engberg, Johan Ernst, princ Ea, Ran Tellem, Sebastian Wussler, Shaquille O’Neal, Shaun Ross, will.i.am a Yamashita Tomohisa otevřeně hovořila o své vášni a sdílela zprávu s People of Tomorrow.

Hendrik Conscience Library

Ve virtuální knihovně mohli návštěvníci festivalu najít 10 knih s kvízovými otázkami o Tomorrowlandu. V průměru trvalo lidem půl hodiny, než odpověděli na všechny otázky. Virtuální knihovna je inspirovaná kouzelnou Nottebohmovou místností v Hendrik Conscience Heritage Library v Antverpách.

Recyklovaný plast se proměnil v sluneční brýle Tomorrowland

Recyklované PET kalíšky shromážděné na Tomorrowland 2019 byly použity společností TML od Tomorrowland, a módní značkou Tomorrowland. Belgický startup Yuma Labs navrhla sluneční brýle, vytvořené 3D tiskem ze 100% recyklovaného plastu, z čehož 50% byly recyklované PET kalíšky shromážděné na Tomorrowland 2019.

Lidé, kteří si koupí vlajku Tomorrowland, také podporují mnoho dětí po celém světě, protože Tomorrowland věnuje nadaci Tomorrowland Foundation 5 € z každé vlajky.

„Pouze“ 3 měsíce spolupráce… 

Kromě vlastních zaměstnanců spolupracovala společnost Tomorrowland také s nejtalentovanější vývojáři, aby byl digitální festival připraven včas. Vývoj takového projektu obvykle trvá téměř 2 roky, ale díky neomezenému úsilí a energie, a více než 200 vášnivých lidí se festivalu podařilo otevřít digitální dveře Tomorrowland Around the World pro celý svět za pouhé 3 měsíce.