tomorrowland mainstage 2015

Holandský magnát John de Mol, který je v zemi tulipánů známý produkcí reality show jako Big Brother, Fear Factor a The Voice of Holland, je nyní skloňován ve spojení s možným odkupem ID&T, která patří společnosti SFX Entertainment. Problémy tohoto konglomerátu zašly tak daleko, že musel nedávno vyhledat pomoc investiční banky Moelis & Co ke snížení svého dluhu k věřitelům. Což se dle všeho moc nepovedlo. Pokud by zvěsti o tomto odkupu byly pravdivé, mohlo by se tomuto gigantu na zážitky opět o něco lépe dýchat.

Dle všeho probíhají mezi de Molem, zakladatelem Q-dance Wouterem Tavecchiem a právníkem ID&T Basem Meijerem rozsáhlé diskuze o odkoupení této dceřiné společnosti patřící pod SFX. ID&T má na svědomí takové akce jako Sensation, Tomorrowland a další. Navzdory své pověsti úspěšného producenta TV show se může de Mol pochlubit také zkušenostmi z hudebního světa. Do konce února tohoto roku byl totiž vlastníkem hudebního vydavatelství Talpa Music, mezi jehož klienty patřili Tiësto, Afrojack, Laidback Luke a další.

Zatímco se de Mol zdá být vážným kandidátem, holandská internetová stránka Quote píše že „existuje více soukromého kapitálu, který loví na evropské části SFX.“ Nicméně, většina zúčastněných stran čeká se svou nabídkou do té doby, než SFX spadne do konkurzu, díky kterému by hodnota ID&T byla ještě menší. My jen můžeme doufat, že všechny tyto změny, ke kterým se pomalu, ale jistě schyluje, neovlivní naše oblíbené hudební festivaly a párty.