tomorrowland 2016

Nejpopulárnější festival na světě – Tomorrowland, přichází s druhým aftermovie z letošního ročníku. To se tentokrát zaměřuje na undegroundovou část publika, protože co si budeme povídat, belgický festival je znám především díky hlavnímu pódiu, které je vždy mainstreamové. Organizátoři tím chtějí ukázat, že Tomorrowland není jen o skákání a bigroomových tónech, ale nachází se zde i nepřeberné množství undegroundové hudby. Festival tak ukazuje svou rozmanitost a ve videu s názvem The Power of Music popisuje právě svou druhou tvář.

Velký respekt Tomorrowlandu, který se zaměřuje na mainstreamovou hudbu, ale vždycky se snaží dát velké množství prostoru i undegroundové hudbě“ – k tomu říká Solomun. Každý rok se zde objevují jména jako Sven Väth, Derrick May, Pierre, Green Velvet, Dave Clarke, Jamie Jones a Solomun. Letos se navíc objevilo techno i na hlavním pódiu, a to když zde vystupoval Paul Kalkbrenner, který po svém vystoupení reagoval takto: „Nevím, co na to říci, je to velmi příjemné, že jsem se mohl objevit na hlavním pódiu. Jsem rád, že i tato hudba (techno) dostala prostor na mainstage„.

Pro organizátory může být potěšující i pochvala od známého hatera deadmau5e, který zde vystupoval ve společném živém vystoupení s Ericem Prydzem, protože ten se k celému hraní vyjádřil velmi kladně.

deadmau5