tomorrowland 2016

Před nějakou dobou jsme psali o tom, že by chtěli pořadatelé belgického Tomorrowlandu v příštím roce uspořádat tento festival dva víkendy za sebou. Naposledy měli tuto příležitost v roce 2014, kdy se konala oslava 10. výročí tohoto festivalu a díky tomu se konal dva víkendy po sobě. To samé se stane i v roce příštím, kdy první víkend proběhne od 21. do 23. července a pak hned následující víkend od 28. do 30. červenece.

První informace o tomto rozšíření přinesli belgické noviny Gazet van Antwerpen, kde je také vyjádření představitelů festivalu: „Důvodem, proč se bude festival konat dva víkendy, je uspokojení obrovské poptávky po vstupenkách, a to jak ze světa, tak od místních fanoušků. Nyní s požehnáním od městských úřadů v Boomu a Rumstu se můžeme začít připravovat na dva víkendy v příštím létě.

Tato informace byla později potvrzena dalšími novinami z Holandska s tím – jak některé z nich naznačují – že by se festival měl začít konat dva víkendy pravidelně. Díky tomu se také v příštím roce očekává nárůst počtu návštěvníků ze 180,000 na 360,000.