Návštěvníci a majitelé vstupenek na Tomorrowland pro rok 2021 mají naději, že v létě akce proběhne. Nejoblíbenější festival na světe se pravděpodobně uskuteční. Bude to mít jedno velké ALE. Přímo ve stanovém městečku by totiž mohlo vyrůst testovací centrum na COVID 19, kde budou probíhat rychlotesty na tuhle nemoc.

Stejně tak jako v ČR, tak i v Belgii se již rozeběhlo očkování na COVID, ale mladí lidé se dostanou na řadu až v poslední vlně. Vláda Belgie odhaduje, že by to mělo být někdy během léta, ale zároveň nechce omezovat velké festivaly a akce. Epidemiolog Pierre Van Damme, který je součástí belgické pracovní skupiny pro očkování, uvedl v ranních zprávách rádia 1 VRT, že mladší populace nebude zanedbávána a že bude vyvinuto veškeré úsilí, aby se jim vrátilo normální léto:

Zahájení očkování mezi mladými Belgičany bude podle současného plánu během letních prázdnin, ale chtěli bychom udělat vše pro to, aby se to posunulo kupředu, záležet také bude na termínu dodání vakcín.“ – řekl v rozhovoru.

Moderátor se jej pak zeptal na otázku přímo směrem k Tomorrowlandu, zdali se tenhle věhlasný festival uskuteční a jeho odpověď byla optimistická.

Schůzka mezi organizátory festivalu, úředníky v oblasti veřejného zdraví a místními politickými představiteli se teprve bude konat, ale pokud bude možnost, tak nevidím problém. Uvažujeme o testovacích centrech přímo v místě konání akce, aby se zajistilo, že všichni návštěvníci budou testováni rychlými testy s okamžitými výsledky. Tato testovací centra budou postavena hned vedle areálu festivalu a jsou nyní klíčem k tomu, aby se mohl konat Tomorrowland 2021.„