tomorrowland disney 2

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se americká verze Tomorrowlandu nazývá TomorrowWorld a ne stejně po svém belgickém „bratříčkovi“? Protože prostě a jednoduše – The Walt Disney Company!

Když chtěla firma ID&T přivést slavný festival i do USA, společnost Disney se začala bránit kvůli jeho názvu, ke kterému má ve Státech vlastní práva. Tomorrowland je totiž název jedné části slavného zábavního parku v Disneylandu. Díky tomu se musel tento festival ve Spojených státech v roce 2013 přejmenovat na TomorrowWorld.

???????????????????????????????

Ovšem nyní se karta obrátila! Disney se totiž chystá vydat zbrusu nový film, ve kterém hraje hlavní roli George Clooney a Hugh Laurie s názvem „Tomorrowland“ (v českém znění ponese film název „Honba za zítřkem“). I přes to, že ID&T nevlastní práva k Tomorrowlandu v USA, tak je naopak vlastní v Lucembursku, Belgii a Holandsku. Film samozřejmě půjde i do Evropy, takže se ID&T rozhodla podat návrh belgickému soudu na zastavení veškeré distribuce filmu ve všech zemích Beneluxu. Jak tento souboj dvou gigantů dopadne, to si budeme ovšem muset ještě počkat.

Zde se mezitím můžete podívat na trailer filmu Tomorrowland:

 

Zdroj: edmsouce.com, youtube.com