housemagazine.cz

Opět se po týdnu hlásíme s porcí nové taneční muziky, kterou vám tentokrát jako na zlatém podnose naservíruje rezident Jesper. A jak je u něj dobrým zvykem, tak se můžete těšit na půlhodinku plnou groovy a melodického progressive housu. V jeho nejnovějším díle se můžete těšit na muziku od jmen jako A-Trak, Matisse & Sadko, Tom Staar se Still Young, DubVision a další. V dnešním vydání taky přivítáme speciálního hosta, a to rezidenta klubu Pantheon – Toni Glide. Kromě toho, že namixoval druhou půlhodinku našeho podcastu, tak s ním přinášíme i exkluzivní rozhovor, kde je řeč o jeho prvním albu či dosavadním hraní. Stačí zmáčknout play a číst. Hezkou zábavu.

Stahujte ZDE.

Jesper presents housemagazine.cz podcast 047 (Toni Glide guestmix) by Housemagazine.Cz on Mixcloud

Jesper Tracklist:
1. A-Trak feat. Andrew Wyatt – Push
2. Arno Cost & Norman Doray feat. Ben Macklin- Paradisco
3. Caribou – Can’t Do Without You (Tommy Trash Remix)
4. Abel Ramos & Felix Leiter – Halo
5. Matisse & Sadko – Persia
6. Tom Staar & Still Young – Wide Awake
7. DubVision – Broken

Toni Glide Tracklist:
01. Toni Glide feat. Katie DiCicco – ID
02. Calvin Harris – C.U.B.A (Toni Glide Edit)
03. David Guetta feat. Sam Martin – Lovers On The Sun (Mr. Black & Jumperz Remix)
04. Blasterjaxx & DBSTF – Beautiful World
05. 3LAU & Nom De Strip – The Night (Feat. Estelle)
06. Pep & Rash – Rumors
07. Wolfpack & Aarow, Tommy Trash & Burns – What Is This Button All About (Toni Glide Mashup)
08. Lana Del Rey – ULTRAVIOLENCE (Toni Glide Remix)
09. DubVision – Broken

Toni Glide rozhovor:

toni glide 2

Ahoj Toni, předem díky za možnost rozhovoru. Pro začátek bych se Tě zeptal, jak dlouho hraješ a produkuješ?
Ahoj, TiGi, vůbec nemáš zač. Moje první hraní bylo v lednu 2007. Začínal jsem jako DJ v pražském studentském klubu El Mágico, kde jsem následně začal pořádat pravidelné taneční mejdany. Později jsem dostal příležitost pravidelně vystupovat na tehdy prestižní party Meccamix v klubu Mecca v Praze, a tím se mi otevřely dveře do dalších pražských klubů. V roce 2008, kdy jsem se dostal do výběru DJs radia Evropa 2 (pro pořad Dance Exxtravaganza), jsem se začal seznamovat s tvorbou hudby a vážně jsem se jí začal věnovat během následujících let poté, co mi oficiálně vyšel první track, což je asi tři a půl roku zpátky.

Kdo Tě k tomu dostal?
S programy na tvorbu muziky jsem si hrál chvíli sám, to tehdy znělo asi jako vyzvánění do Nokie 3310 🙂 V mém životě jsou dva lidé, kteří mi ukázali, jak se hudba tvoří na profesionální úrovni, a tím mi hodně pomohli. Je to český producent Thomas Coastline, který mi dal velmi cenné praktické základy, a Dennis Neo, který mi vysvětlil zase zejména technickou a kreativní stránku věci a hodně mě v začátcích podporoval.

Jsi poměrně i producentsky aktivní, na jaké novinky z Tvé dílny se můžeme těšit v nejbližší době?
V roce 2015 vydám své první album, na kterém spolupracuji např. s producenty a zpěváky z USA. Jedna z novinek pro rok 2015 je skladba s americkou zpěvačkou Katie DiCicco a její ukázku si můžete poslechnout už teď exkluzivně v housemagazine.cz podcastu, který jsem pro vás namixoval. Najdete v něm i můj remix pro Lanu Del Rey z minulého roku.

Pamatuješ si ještě na své první hraní? A jaká byla nejlepší akce, na které jsi kdy hrál?
Tehdy v El Mágicu jsem byl hodně nervózní, ale atmosféra byla super, povedlo se 🙂 Baví mě každá akce, kde se sejdou pobavit fajn lidi. Nejsilnější zážitek mám z vystoupení na hlavním podiu The SUN Festivalu v roce 2013, kde jsem zahrál pro víc než 10.000 partypeople.

Prý chystáš teď velký projekt s klubem Pantheon. Můžeš nám ho blíže představit?
Přesně tak. Pantheon je nádherný, moderně vybavený a výborně dimenzovaný klub v centru Plzně, který je navíc veden úžasným týmem lidí. Proto jsem byl nesmírně rád, když jsme se domluvili na mé pravidelné rezidentní noci, kterou od začátku roku společně pořádáme jednou za měsíc. Pokaždé pro vás připravíme tematicky laděnou party a první odstartujeme už tuhle sobotu 24.1. v záři výkonných UV světel. Rozdáme vám kšiltovky, brýle, svítící náramky, lightsticky a náš tým vám svítícími barvami bude kreslit na tělo a vlasy. Na tomto premiérovém díle budeme také natáčet videoklip k již zmíněnému tracku s Katie DiCicco. Perličkou naší spolupráce s Pantheonem je rovněž fakt, že Plzeň byla pro rok 2015 vybrána jako evropské město kultury, takže se můžete těšit na skutečně nabušené párty. Kromě toho se letos budeme pravidelně setkávat např. v klubech Kotnov Tábor nebo v píseckém La Noche.

Řekneš nám závěrem i nějakou veselou „historku z natáčení“ ?
Sranda je pořád, ale docela často se pobavím, když se mě někdo zeptá na moji národnost. Už se mě např. fanoušci ptali, jestli jsem z Finska, Německa, Švýcarska, Ameriky 🙂 Ale i přes cizojazyčně znějící pseudonym jsem rozený Čech a jsem na to náležitě hrdý!

Díky za rozhovor a ať se daří
Taky díky a uvidíme se na party!

toni glide