Jak už to tak bývá, koncem roku rekapitulují nejen špičková a nejprestižnější média ale samozřejmě i ta menší. A jelikož nechceme zůstat pozadu, rozhodli jsme se na základě našeho vlastního názoru, vyhodnotit desítku nejlepších a nejůspěšnějších housových DJů pro rok 2013. Vyhodnocení tak mělo několik parametrů, včetně toho jak se producentovi tento rok dařilo, jak moc je oblíbený, kolik úspěšných releasů má letos na svém kontě atd atd. Nemusíte s naším hodnocením pochopitelně souhlasit ale to je Vaše věc … tohle je subjektivní anketa vyjadřující náš názor, takže čti nebo nech bejt 😉

10. Showtek – Wouter a Sjoerden Janssenovi, dva nizozemští bratři, kteří žijí pro elektronickou a taneční hudbu. Mnozí znás si je jistě pamatují jako známé hardstyle DJe a producenty. Kdo ví proč se v průběhu několika málo měsíců přesměrovali na komerční hosovou hudbu, která jim určitě vynesla větší slávu a peníze. Nicméně chlapci udělali dobře a jelikož víme jak musí být těžké přeskočit z jednoho stylu na druhý a navíc v něm komerčně uspět, určitě si místo v naší anketě zaslouží.

9. Tommy Trash – Australský DJ a producent vlastním jménem Thomas Olsen. Svůj první zásadní release vydal v roce 2011 pod názvem „The End“ a od té doby začala jeho kariéra závratně stoupat. Singl Reload, na kterém se podílel s mafiánem Ingrossem, se stal světovým hitem a byl dokonce nominován i na Grammy. Tommy také patří k nejaktivnějším na sociálních sítí a vždy si dokáže najít na své fanoušky čas. U nás jsme ho měli možnost slyšet na jarním Magnetic Festivalu a jednalo se o výkon večera.

8. Afrojack – Nick van de Wall narozen 9. září 1987 je nizozemský hudební producent a DJ, též známý pod přezdívkou Afrojack. V roce 2010 se umístil na 19. místě ankety DJ Mag TOP 100, což bylo nejlepší umístění umístění nováčka. Letošní ročník byl pro Nicka opravdu výborný. Nejenom, že vydal svou vlastní edici oblečení ale také produkoval úspěšný hit „The Spark“, který mu zaručil první příčky ve světových hitparádách. U nás jsme jej mohli slyšet na zimní edici Magnetic Festivalu a jeho výkon nás přesvědečil, že si zde své místo zaslouží.

7. Dimitri Vegas a Like Mike – Belgičtí bratři Dimitri Thivaios & Michael Thivaios, lépe známý jako Dimitri Vegas & Like Mike vzali svět útokem a letos jim patří 6. místo v DJ Mag Top 100. Jejich skladby Wakanda, Mammoth a další válcují prodejnost Beatport charts a lidé je žerou. Vzhledem k tomu jaké pecky chystají na příští rok, tak odhaduji, že jejich hvězda bude stoupat. Asi netřeba řikat, že hrají snad největší mainstream ze všech jmenovaných a proslavil je především Tomorrowland na kterém jako jedni z mála hrají všechny tři dny!

6. Tiesto – Ano … skutečně až šesté místo. Ten největší a nejlepší je až šestý. Je obdivuhodné, jak po tolika letech vyprodává haly, skáče za pultem a vše dělá s obrovským nadšením a ochotou. Letos navíc vyhrál cenu DJ Magu pro nejlepšího DJe posledních 20ti let. Nicméně i letos mě mrzelo, že nevyhrál cenu hlavní a navíc skončil až za svým „učněm“. Stále si kladu otázku „Co budeme dělat, až odejde ze scény?“ … pro mě je to asi tak stejné, jako kdyby přestali vysílat Simpsonovi. Po tolika letech … no řekněte.

5. Alesso – Vlastním jménem Alessandro Lindblad se narodil roku 1991 ve švédsku a za poměrně krátkou dobu stihl už opravdu velké věci. Letošní umístění si u nás zasloužil hlavně díky třem věcem. Tou první je remix skladby „If i Lose Myself“ od One republic, druhou je skladba „Under Control“ na které spolupracoval s Calvinem Harrisem a tou třetí jsou jeho DJ sety. Letos jsem měl tu čest slyšet ho několikrát naživo a ani jednou nezklamal. Co track to pecka, co mix to cit a co show to atmosféra!

4. Avicii – Tim Bergling mimojiné vydává hudbu i pod uměleckými jmény: Tim Berg, Tom Hangs a Ashwin. Další zástupce švédské kolonie jednoznačně zabodoval hitem „Wake Me Up“, který drtil snad všechny hitparády po celém světě. Jeho další singl „Hey Brother“ má našlápnuto stejným směrem. Oba dva songy pochází z jeho alba True, které vyšlo během letošního roku a zaznamenalo neuvěřitelný úspěch. Proč se Avicii u nás neumístil lépe ? Protože jeho sety mají vždy nějakou tu „slabší“ chvilku.

3. Calvin Harris – Adam Richard Wiles je muž mnoha tváří. Zpěvák, DJ, producent a skladatel, který toho stihl už hodně ale rok 2013 byl jednoznačně tím nejlepším v jeho dosavadní kariéře. Album 18 Months bylo nominováno na Grammy a zlomilo rekord Michaela Jacksona, když se do UK CHarts dostalo 9 hitů z jedné „placky“ (Michael jich měl „pouze“ osm). Jeho show jsou vyprodaná a singly se v radiu točí rychleji než cigaretové krabičky u Miloše Zemana na stole. Mimochodem Calvin, si za letošní rok vydělal nejvíce peněz ze všech DJů na světě.

2. Martin Garrix – Zprvu jsem přemýšlel, zdali jeho umístění není moc vysoké a zdali si skutečně zaslouží být nad všema „megastar“ typu Tiesta či Aviciiho. Zkuste ale udělat jeden hit, tak aby se z vás celý svět pos*al, navíc v tak mladém věku. Tohle nedokázali ani ty největší hvězdy, které Martin nechal za sebou. „Animals“ bortí každou párty a zabookovat tohodle kloučka je nadlidský úkol (tímto gratuluji organizátorům Magnetic Festivalu). O prodejnosti na Beatportu ani nemluvě. Zvířátka dostali platinovku, jeho remix Project T se držel několik dní na prvním místě a novinka s názvem „Wizard“ jakbysmet. Našlápnuto má dobře a určitě jsou na něj kladeny velké nároky, tak uvidíme co nám chlapec naservíruje v příštím roce.

1. Hardwell – Kdo jinej. DJ Mag se prostě nevyhrává každý den ale letos se to Robertovi překvapivě povedlo. Co si budeme povídat … osobně jsem očekával na prvním místě Aviciiho nebo Tiesta ale Hardwell má perfektně zmáknutý systém do kterého vše skvěle zapadá. Tvoří skladby po kterých lidé prahnou, jeho sety jsou energetické a PR včetně sociálních sítí má zmáknuté na jedničku. Navíc to dělá se vší skromností a za zády má obří support v podobě Tiesta či vlastního labelu Releaved. Letos to prostě dělal ze všech nejlépe a pokud vydrží, tak příští rok to může vypadat stejně.