IMG_9536-0-00-00-00

Tundran je umělecký název švédské dvojice producentů, jejichž civilní jména jsou Felix a Jakob. Pravděpodobně jste o nich až dosud neslyšeli, ale vezte, že patří pod křídla PRMD Music. Tedy labelu, pod který spadá třeba i Avicii, jelikož ho vlastní jeho manažer Ash Pournouri. Kluci na sebe prozradili, že vždycky měli rádi disco/funk muziku, což je i základ jejich produkce. V ní třeba jako Daft Punk u svého posledního alba ‚Random Access Memories‘ používají především opravdové hudební nástroje a midi jen v nejnutnějším případě. Jak sami říkají, chtějí zajistit, aby jejich zvuk byl opravdový, jak jen je to možné.

Tundran vtrhli na scénu se svým prvním trackem ‚Kimono‘, který vyšel v loni na začátku prosince. Ihned si získali pozornost jak fanoušků, tak i odborné veřejnosti. A to především díky jejich zvukovém projevu, jenž do sebe míchá indie, new wave a disco. Což je znát i na jejich produkci. Ta se nyní rozrostla o další dva povedené kousky. První z nich, ‚Last Drive‚, je stejně jako ‚Kimono‘ inspirován jednoduchým funky softrockem odkazujícím na 70. léta minulého století. ‚Still Afraid‚, jejich druhá současná novinka, je podle slov svých tvůrců spíše experiment s více moderním pojetím groovy zvuku, který do sebe vstřebává pop a house.

Oba dva nové singly si můžete poslechnout níže, i s remixy od Avenue a King Arthur. K poslechu přikládáme i jejich první track, v článku zmiňovaný Kimono.