Na zářijovém festivalu Lollapalooza jsme měli možnost se potkat s úspěšným duem TV Noise, se kterým vám nyní přinášíme exkluzivní rozhovor.

Jak byste charakterizovali projekt TV Noise?
Jsme DJské a producentské duo původem z Nizozemska, které nemá žádná pravidla pro tvorbu hudby. Děláme co nás baví, máme rádi energii, což je pro nás jedna z nejdůležitějších lidí. Chceme lidem předávat energii, když pro ně hrajeme.

Kdy jste začali tvořit hudbu?
Deset let zpátky. Potkali jsme se na střední škole. Byli jsme kamarádi a oba jsme byli nadšenci do taneční hudby, a tak jsme začali zkoušet každý páteční večer skládat hudbu. A přesně po roce jsme podepsali naši první smlouvu s vydavatelstvím. Potom nám chvilku trvalo, než jsme našli náš sound a tu energii, kterou chceme lidem předávat.

A už je to taky hodně dlouho, co jste udělali track s Martinem Garrixem, ještě předtím, než vydal Animals. Jak dlouho ho znáte a jak jste se potkali?
Jo, jo (smějí se). Známe ho dlouho, byl ještě děcko, když jsme ho viděli poprvé. Dali jsme se do kontaktu, pozval nás k sobě domů a začali jsme spolupracovat. Pamatuji si, že jednou přišel za námi do studia a přinesl demo, což byl právě track Animals. Ptal se nás na náš názor. My jsme mu odpověděli: hmm, nic moc, není to dobrej track. (smějí se).  Tak jsme to tehdy cítili. On ho stejně vydal a to, co bylo potom asi všichni víme, že to byl jeden z nejúspěšnějších tanečních songů.

Teď pracujeme s jeho týmem, se STMPD records. Uvidíme, jestli bude nějaký nový společný track s Martinem.

Preferujete festivaly nebo kluby? Jaké je to hrát ve dvě hodiny odpoledne?
Nám je to jedno. Na festivalu paří každý, je skvělá atmosféra. Jako berlínská Lollapalooza, to byl šílený festival. Kluby jsou taky fajn. Tam vidíš lidem víc do tváří, což ti taky dodává strašně moc energie.

Ptal jsem se ta náhodných lidí, co by se zeptali TV NOISE za otázku a našel jsem nějakou holku, která mi řekla, že je přítelkyní jednoho z vás a vedle ní byla druhá dáma, která pařila v první řadě a řekla mi, že je tvoje máma. JE to pravda? Byla to fakt tvoje máma?
Jo, naše rodiny jsou tady. Není to daleko do Holandska, není to pro nás dlouhá cesta a bylo to jedno z našich posledních vystoupení tento rok, tak proč ne.  Jeli jsme sem do Berlína autem, je to 5 hodin jízdy.

Hráli jste někdy na nějakém fotbalovém stadionu?
Hráli jsme na Ultra v Miami, což bylo taky šílený.

Máte kluci nějakou guilty pleasure?
Miluju písničky Ariany Grandy (směje se).

Měl bys s ní udělat track.
Jo, souhlasím.

A ty?
Já jsem milovník ABBY.

Jaký máte další plány?
Hráli jsme v říjnu na Amsterdam Dance Event, máme v plánu být hodně ve studiu a tvořit hudbu. Hodně se toho chystá.

A můžete prozradit i něco konkrétního?
Hodně jsme v létě spolupracovali s Dillonem Francisem. Už jsme spolu vydali jeden track, nyní vyjde další. Je skvělé s ním spolupracovat. Potkali jsme se v Los Angeles, kde jsme pracovali na nové hudby a vytvořili jsme snad osm nebo devět nových tracků. Něco samozřejmě vyjde i na STMPD records.

V létě jste hráli v Epicu. Jak na vás působí Praha a Česko?
Hodně dobře. Hráli jsme tu fakt mnohokrát. Vystupovali jsme v Duplexu, na Magnetic festivalu i na dalších místech.

Když cestujete, máte možnost kouknout I po památkách?
Jo, tady v Berlíně jsme se byli podívat na Braniborskou bránu a další turistická místě. Když hrajeme po světě, tak se snažíme při trošce volného času I tu zemi nějak poznat.

Poslední otázka: Jaké tři věci byste si vzali na opuštěný ostrov?
Naše přítelkyně, jídlo a počítač.

Kluci, díky za rozhovor!