Zdá se, že letošní rok nemají Ultra festivaly po celém světě moc štěstí. Po fiasku se změnou místa na Ultra Miami přišla nedávno další rána v podobě zrušení vystoupení Swedish House Mafia na Ultra Korea. Další festival následuje už za necelý měsíc v chorvatském Splitu, kde se každoročně sejde kolem 150 tisíc fanoušků z více jak 150 zemí světa.

Ultra Europe se koná na obrovském stadionu jménem Poljud, ovšem nynější zprávy z chorvatských rádií naznačují tomu, že se letos celá akce možná bude muset přesunout na stadion RNK, který sídlí též ve Splitu. Důvodem je zatím nepodepsaná smlouva se stadionem, za kterým stojí profesionální fotbalový tým Hajduk. Ti mají problém s ničením stadionu a hlavně jeho plochy. Ta byla minulý rok po akci nepoužitelná a nový trávník nestihl přijít v čas, což mělo také za následek ztrátu příjmu tohoto týmu, které činilo skoro 2 miliony kun.

Organizátoři nyní dělají co mohou, aby festivalu zajistili, pokud přijde na nejhorší, adekvátní náhradu. Starosta Splitu také prohlásil:

Hledáme situaci, ve které budou všichni spokojeni: Hajduk a jejich zájem ke sportu, pak rozvoj cestovního ruchu a další výhody z Ultra festivalu, o kterých víme, že zde budou ještě dalších několik let.

Možné nové místo letošního Ultra Europe – stadion RNK

Zdroj: edmtunes.com