Ultra Music Festival v Miami oslaví v příštím roce 20 let a to si žádá velkolepou oslavu. Ta bude klasicky třídenní a proběhne od 23. do 25. března roku 2018 a nebude chybět většina hvězdných DJs. V první oznamovací fázi se podařilo zveřejnit jména jako Hardwell, Armin van Buuren, Axwell, Sebastian Ingrosso, David Guetta, DJ Snake, Tiësto či Steve Aoki. Prostě lineup za desítky milionů, kterého se však nezúčastní světová DJská jednička.

Řeč je o aktuálním výherci ankety DJ Mag – Martinu Garrixovi, který nebyl oznámen v první vlně, čehož si všimli i fanoušci. Jeden z nich se ho tak přímo na twitteru zeptal, zdali bude součástí Ultra Miami 2018 a Martin mu odpověděl, že nebude. Přesné důvody, proč zde Garrix nevystoupí, nejsou známy, ale spekuluje se o jeho vlastní show v této lokalitě – tedy že by nechtěl přijít o „exkluzivitu“.

Na Ultra budou klasicky chybět i druzí muži v pořadí na žebříčku DJ Mag – Dimitri Vegas a Like Mike, kteří jsou rezidenty festivalu Tomorrowland. A ačkoli se Ultra a Tomorrowland konají v úplně jiný termín a na úplně odlišném kontinentu, tak mezi nimi panuje velká rivalita, kdy se organizátoři nemají příliš v lásce a vzhledem k tomu, že belgický mejdan pořádá manažer Dimitri Vegase a Like Mike, nedostávají prostor na Ultra.